Karambol na autostradzie A2. Cztery osoby ranne

Polska
Karambol na autostradzie A2. Cztery osoby ranne
KMP w Koninie

Cztery osoby zostały ranne w wyniku karambolu na autostradzie A2 – poinformował mł. asp. Sebastian Wiśniewski z KMP w Koninie. Do wypadku doszło w sobotę po godz. 13. Zderzyły się ze sobą trzy ciężarówki, bus oraz dwa samochody. Utrudnienia w ruchu na autostradzie zakończyły się po godz. 19.

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 13.20 na 254. kilometrze autostrady A2, między węzłami Sługocin i Modła. Z powodu wypadku zablokowana została jezdnia w kierunku Warszawy; wyznaczono objazdy.

 

ZOBACZ: Kierowca pod wpływem alkoholu. Prowadził niesprawny autobus

 

- Autostrada A2 w kierunku Warszawy na zjeździe w miejscowości Modła Królewska jest całkowicie zablokowana. Doszło tam do zderzenia się trzech ciężarówek, jednego busa oraz dwóch aut osobowych - tłumaczył mł. asp. Sebastian Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

 

Policja prosi kierowców, by zachowali "szczególną ostrożność" 

 

Dodał, że w wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby; jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem do Szpitala w Kaliszu, zaś trzy inne karetką do Szpitala w Koninie.

 

KMP Konin

 

 

- W związku z tą sytuacją ruch kierowany jest objazdami. Na węźle Sługocin przed Goliną należy zjechać na trasę K92 i kierować się nią do Konina. W Koninie należy kierować się na Turek i w miejscowości Żychlin ponownie zjechać na autostradę A2. Na tym samym odcinku A2, w którym doszło do wypadku w kierunku Poznania, ruch odbywa się tylko jednym pasem, dlatego kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności – wyjaśnił Wiśniewski.

 

Utrudnienia w ruchu po karambolu na autostradzie A2 zakończyły się ok. godz. 19.

 

Okoliczności wypadku nadal są wyjaśniane przez policję.

wka/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie