Milion sadzonek drzew do wzięcia. Prezydent zachęca do akcji "sadziMY"

Polska
Milion sadzonek drzew do wzięcia. Prezydent zachęca do akcji "sadziMY"
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

- Dzisiaj jest specjalny dzień, bo my prowadzimy naszą doroczną akcję "SadziMY", do której zachęcam wszystkich. Przede wszystkim dzisiaj w 430 nadleśnictwach w całej Polsce i 17 regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych można wziąć sadzonki drzew - jest ich milion - i zasadzić - powiedział na antenie Polsat News prezydent Andrzej Duda.

18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce będą rozdawane sadzonki drzew. W piątek prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w akcji "sadziMY" na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonego przez "huragan 100-lecia" w sierpniu 2017 r.

 

- Zdjęcia szkód, które wtedy powstały, były przerażające - powiedział prezydent. Jak dodał, zginęło wówczas sześć osób, a straty w lasach były gigantyczne.

 

ZOBACZ: Susza jest jak "przewlekła choroba". Ekspert: musimy zmienić swoje nawyki

 

- Dzisiaj jest specjalny dzień, bo my prowadzimy naszą doroczną akcję "SadziMY", do której zachęcam wszystkich. Przede wszystkim dzisiaj w 430 nadleśnictwach w całej Polsce i 17 regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych można wziąć sadzonki drzew - jest ich milion - i zasadzić w miejscu, w którym wiemy, że drzewo może rosnąć - powiedział prezydent Duda.

 

 

- Zachęcam do tego gorąco wszystkich, bo to po pierwsze - rozwijanie lasów w Polsce, po drugie - to czyste powietrze, bo drzewa nie tylko produkują dla nas tlen, ale przede wszystkim pochłaniają dwutlenek węgla i likwidują zanieczyszczenia - dodał na antenie Polsat News.

 

WIDEO: Prezydent Andrzej Duda na antenie Polsat News o akcji "sadziMY"

  

 

Jak informują Lasy Państwowe w akcji, w której bierze udział para prezydencka oraz pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze, strażacy, zasadzonych zostanie na powierzchni 6,5 ha 64 tys. drzew. 

 

W akcji bierze udział też m.in. minister środowiska Michał Woś, który na Twitterze zamieścił zdjęcie z sadzenia drzewek.

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie