Rzecznik rządu: koalicja polega na tym, że stosuje się zasady partnerskie

Polska
Rzecznik rządu: koalicja polega na tym, że stosuje się zasady partnerskie
Polsat News
- My jesteśmy otwarci, żeby cały czas kontynuować koalicję z tymi partnerami - powiedział Müller

Jesteśmy otwarci, żeby cały czas kontynuować koalicję z Solidarną Polską i Porozumieniem, ale koalicja polega na tym, że stosuje się zasady partnerskie - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone. - W związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich (negocjacji) wrócić - powiedział Terlecki.

 

Müller pytany w czwartek przez dziennikarzy o kłopoty w negocjacjach PiS z koalicjantami powiedział: "My jesteśmy otwarci, żeby cały czas kontynuować koalicję z tymi partnerami. Natomiast koalicja polega na tym, że się stosuje zasady partnerskie".

 

Spory w koalicji 

 

Pytany, czy projekt dotyczący ochrony zwierząt wart jest tego, aby koalicja Zjednoczonej Prawicy się rozpadła, rzecznik rządu powiedział, że jest to projekt, który reguluje kwestie opieki nad zwierzętami, czy kwestie odpowiedniego ich traktowania. - Jeżeli ktoś o taki projekt jest w stanie rozbić obóz Zjednoczonej Prawicy, to zastanawiam się nad intencjami - podkreślił Müller.

 

ZOBACZ: Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Gowin komentuje

 

Na pytanie, czy rząd jest gotowy na przyspieszone wybory Müller odparł: "W tej chwili mówimy o tym, że mamy negocjacje koalicyjne, koalicjanci mają okazję sprawdzić faktycznie, czy chcą przestrzegać tych zasad, które były zawsze ustalane w koalicji, czyli solidarnego głosowania w sprawach kluczowych. A ten projekt, który przedstawiliśmy dotyczący zwierząt jest dla nas projektem kluczowym" - powiedział rzecznik rządu.

 

ZOBACZ: Zawieszone negocjacje Zjednoczonej Prawicy. "Nie mają one sensu"

 

Projekt zamian w ustawie o ochronie zwierząt, autorstwa PiS, zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Sejmowa komisja poparła kilka poprawek do projektu PiS; najważniejsza z nich to wykreślnie zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie