Siedział 20 lat w więzieniu. Zaatakował nożem, bo nie dostał papierosów [WIDEO]

Polska
Siedział 20 lat w więzieniu. Zaatakował nożem, bo nie dostał papierosów [WIDEO]
Polsat News
Nożownik zaatakował na ulicy. Ofiara przeżyła dzięki błyskawicznej reanimacji.

Mężczyzna został zaatakowany nożem w Skwierzynie koło Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie), bo nie dał napastnikowi papierosów. Dzięki błyskawicznej reanimacji ofiara przeżyła. Sprawca, który został zatrzymany, miał 3 promile alkoholu. Kilka tygodni temu wyszedł z więzienia, gdzie spędził ostatnie 20 lat. W środę policjanci szukali na miejscu ataku noża, którego użył. [WIDEO]

- Mamy informację, że pokrzywdzony przeżył i znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej - poinformowała w środę Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Jak dowiedziały się "Wydarzenia" stan rannego jest stabilny.

 

Zamknęli skrzyżowanie dla śmigłowca

 

Zgłoszenie o rannym 58-latku na rynku w Skwierzynie policja otrzymała we wtorek około godz. 19. Zaczepił go inny mężczyzna, który miał prosić o papierosy. Gdy ich nie dostał wpadł w szał. Zaatakowany z raną kłutą klatki piersiowej był reanimowany, a następnie śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala w Gorzowie. Aby maszyna mogła wylądować zamknięto główne skrzyżowanie w mieście.

 

ZOBACZ: Pasażer pociągu zaatakował nożem policjanta. Wcześniej wdał się w awanturę z kontrolerem

 

Świadkowie twierdzą, że ofiara wyszła z lokalu gastronomicznego.

 

- Wyszedł lokalu, wtedy ten go zaczepił, poprosił o papierosa. On mu powiedział, że nie - mówi pani Katarzyna, z którą rozmawiały "Wydarzenia".

 

Mieszkańcy, którzy widzieli zdarzenie, wezwali karetkę. Ambulans jechał z oddalonego o 30 kilometrów Gorzowa. Jako pierwsi na miejscu byli jednak miejscowi strażacy ochotnicy, którzy rozpoczęli udzielanie pomocy przedmedycznej. Wśród nich był - także strażak - Wojciech Kowalewski, wiceburmistrz Skwierzyny.

 

Wiceburmistrz Skwierzyny: Tracił przytomność

 

- Mężczyzna tracił przytomność, jednak jego parametry życiowe były cały czas monitorowane. Mdlał nam - powiedział w Polsat News Wojciech Kowalewski. Na chodniku zostały jeszcze ślady krwi.

 

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania nożownika.

 

- Po około godzinie, dzięki pomocy świadków, policjanci zatrzymali mieszkańca Skwierzyny, który może mieć związek z tym wydarzeniem. Był pijany. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i wówczas być może poznamy więcej szczegółów na temat przebiegu całego zdarzenia - poinformowała Polsat News Justyna Łętowska.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Chorwacji. Nie żyje 28-letnia policjantka z Polski

 

W środę rano funkcjonariusze przeczesywali centrum Skwierzyny. Policjanci szukali noża użytego podczas napaści.

 

Za próbę zabójstwa mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

 

WIDEO: Siedział 20 lat w więzieniu. Zaatakował, gdy nie dostał papierosów

  

Dorota Wleklik/hlk/ Polsat News, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie