Bielsko-Biała: spłonęło dziewięć aut Poczty Polskiej [ZOBACZ WIDEO]

Polska
Bielsko-Biała: spłonęło dziewięć aut Poczty Polskiej [ZOBACZ WIDEO]
Polsat News
To już kolejny przypadek niewyjaśnionego pożaru samochodów w Bielsku-Białej

- Dziewięć samochodów spłonęło w środę nad ranem w Bielsku-Białej - poinformowała rzeczniczka bielskiej straży pożarnej st. kpt. Patrycja Pokrzywa. Auta należące do Poczty Polskiej stały na parkingu wynajmowanym przez państwowego operatora od PKS. Przyczynę powstania ognia ustalą policjanci.

Straż pożarna z Bielska-Białej (woj. śląskie) otrzymała sygnał o wybuchu pożaru w tym mieście w środę około 4 rano. Kiedy zastępy ratowników przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objętych było sześć samochodów Poczty Polskiej, a kolejne trzy były nadpalone.

 

Samochody doszczętnie spłonęły

 

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, a następnie ugasili pożar. Wewnątrz samochodów nikogo nie było - powiedziała rzeczniczka bielskiej straży pożarnej st. kpt. Patrycja Pokrzywa.

 

Sześć pojazdów spłonęło całkowicie. Trzy kolejne nadpalone samochody nie nadają się do użytku. Straty to kilkaset tysięcy złotych.

 

ZOBACZ: Wyprzedził auta... jadąc po chodniku. "Brak cierpliwości i zdrowego rozsądku" [WIDEO]

 

Auta były ubezpieczone - ustalił Polsat News.

 

- Z nieoficjalnych informacji możemy wnioskować, że Poczta Polska padła ofiara przestępstwa - powiedziała "Wydarzeniom" Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej. Definitywne rozstrzygnięcie czy doszło do podpalenia będzie możliwe po zakończeniu oględzin spalonych aut.

 

Seria pożarów w Bielsku-Białej


- Po oględzinach będzie można ustalić, w jaki sposób doszło do zaprószenia ognia i czy miało to charakter przestępczy, czy powstało w sposób losowy - powiedział aps. sztabowy Roman Szybiak z komendy policji w Bielsku-Białej.

 

W pożarze uległy zniszczeniu samochody citroen berlingo, peugeot partner oraz volkswagen transporter.

 

ZOBACZ: Pożary na Zachodnim Wybrzeżu USA. Zginęło co najmniej 26 osób

 

To już kolejny przypadek niewyjaśnionego pożaru samochodów w Bielsku-Białej. 10 dni temu ogień strawił jedno auto, a trzy inne miały nadpalone elementy nadwozi i koła. Kilka dni temu spłonęły inne dwa auta. Z kolei w sierpniu w Straconce paliły się cztery pojazdy.

 

- Były to samochody zaparkowane przy drogach, źródło wskazywało, że pożar powstał z zewnątrz - powiedziała st. kpt. Pokrzywa. Bielska policja sprawdza, czy przypadki podpaleń można ze sobą łączyć.

 

WIDEO - W Bielsku-Białej samochody płoną bardzo często. Policja sprawdza, czy sprawy te można łączyć

  

 

laf/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie