Wyprzedził auta... jadąc po chodniku. "Brak cierpliwości i zdrowego rozsądku" [WIDEO]

Polska
Wyprzedził auta... jadąc po chodniku. "Brak cierpliwości i zdrowego rozsądku" [WIDEO]
Policja Lubuska
Szalony pomysł kierowcy passata. Nagranie trafiło do policji

Do lubuskiej policji trafiło nagranie, na którym widać jak kierujący osobowym passatem wykorzystał chodnik do ominięcia jadących przed nim aut. "Wykazał się nie tylko brakiem cierpliwości, ale i zdrowego rozsądku oraz skrajną nieodpowiedzialnością" - piszą policjanci, którzy zajmują się sprawą.

Do zdarzenia doszło w Gorzowie Wielkopolskim na ul. Żwirowej.

 

ZOBACZ: Trąbił, wyprzedzał na przejściu, gdy kierowcy przepuszczali pieszą. Pirat na zakopiance

 

"Wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem wykazał się kierujący osobowym passatem wykorzystał chodnik z prawej strony, aby wyprzedzić stojące przed nim auta" - przekazano w komunikacie lubuskiej policji. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera jednego z wyprzedzanych pojazdów.

 

 

Sprawą zajmują się policyjni eksperci z ruchu drogowego, którzy analizują nagranie i za niedługo złożą wizytę kierowcy passata.

 

ZOBACZ: Drift mu nie wyszedł. 18-latek uderzył bmw w latarnię

 

"W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Kierujący ten mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje. Duża w tym zasługa społeczeństwa, która jest poważnym sojusznikiem Policji w walce z drogowym piractwem. Wspólna troska poparta realnymi działaniami z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych arteriach komunikacyjnych" - zapewnił nadkom. Marcin Maludy, który opublikował nagranie na Twitterze.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie