Pięcioro dzieci, pijany mężczyzna i matka po amfetaminie. Interweniowała policja

Polska
Pięcioro dzieci, pijany mężczyzna i matka po amfetaminie. Interweniowała policja
Polsat News
Nietrzeźwy 51-latek opiekował się trójką małych dzieci. Ich matka była pod wpływem amfetaminy

24-letnia matka pozostawiła trójkę dzieci nietrzeźwemu 51-latkowi. Mężczyzna miał się nimi zajmować pod jej nieobecność. Policjanci ustalili, że kobieta była pod wpływem amfetaminy. Dzieci trafiły do rodziny zawodowej.

W miniony piątek z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Nietrzeźwy pilnował dzieci

 

Zgłosiły, że w jednym z domów na terenie miasta nietrzeźwy mężczyzna opiekował się trójką dzieci. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali 51-latka. 

 

ZOBACZ: Pijana matka przewróciła wózek z małym dzieckiem. Miała ponad 3 promile

 

Okazało się, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu oprócz niego znajdowały się dzieci w wieku 1,5 oraz 3,5 i 5 lat. Byli tam także nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat.

 

Matka po narkotykach

 

W trakcie interwencji do domu wróciła 24-letnia matka. Obecność policji zestresowała kobietę. Badania wykazały, że matka dzieci nie spożywała alkoholu, ale w jej organizmie wykryto amfetaminę.

 

Pracownice MOPS wraz z mundurowymi podjęły decyzję o przekazaniu dzieci kobiety pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej. Opiekunom grozi odpowiedzialność karna.

ac/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie