Jest nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim. To były poseł i senator

Polska
Jest nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim. To były poseł i senator
Polsat News
Lucjan Cichosz został nowym prezesem stadniny w Janowie Podlaskim

Lucjan Cichosz, były poseł i senator PiS został nowym prezesem stadniny koni w Janowie Podlaskim. Zastąpił na tym stanowisku Marka Gawlika. Wcześniej Cichosz został członkiem rady nadzorczej spółki PGE Dystrybucja, o czym dowiedział się od dziennikarzy.

W piątek Cichosz zastąpił Gawlika na stanowisku prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim. Gawlik po niespełna 5,5 miesiąca zarządzania stadniną na początku tego tygodnia złożył rezygnację. - Moja misja skończyła się w tym zakresie, w którym mogłem pracować - powiedział Gawlik rozmowie z Polskim Radiem Lublin.

 

Cichosz to polityk, samorządowiec, lekarz weterynarii, w latach 2007–2011 senator VII kadencji, w 2019 poseł na Sejm VIII kadencji.

 

Początkowo działał w PSL, później dołączył do PiS. W 2007 r. z ramienia tej partii uzyskał mandat senatorski. W 2019 r. przyjął mandat poselski po Beacie Mazurek, która dostała się do Parlamentu Europejskiego. W wyborach nie uzyskał reelekcji.

 

ZOBACZ: Ardanowski: będą konsekwencje ws. stadniny w Janowie Podlaskim

 

Na wniosek ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego został członkiem Rady Rolników. Później ubiegał się o stanowisko dyrektora stadniny koni w Michałowie, jednak bez powodzenia. Krótko kierował stadniną w Białce, był też przewodniczącym rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych.

 

4 września Cichosz został członkiem rady nadzorczej w PGE Dystrybucja. O objęciu stanowiska poinformowali go dziennikarze Onetu. - Zaskoczył mnie pan, bo dziś dopiero zobaczyłem, że mam jakieś zaproszenie. Nie wiedziałem, że mnie wybrali. Teraz już wiem. Nie byłem jeszcze na żadnym posiedzeniu rady – powiedział.

 

 

prz/ radio.lublin.pl, Onet
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie