Surferka aresztowana na plaży. Miała koronawirusa

Świat
Surferka aresztowana na plaży. Miała koronawirusa
PAP/EPA/Biel Alino
Kobieta wybrała się na plaże, mimo że była zakażona koronawirusem

Hiszpańska policja zatrzymała na plaży młodą kobietę, która surfowała i kąpała się w morzu. Jak się okazało Hiszpanka była zakażona koronawirisem i powinna w tym czasie przebywać w kwarantannie.

Do zdarzenia doszło na plaży La Zurriola w San Sebastian na północy Hiszpanii. Jeden z plażowiczów nagrał interwencję policji wobec młodej kobiety, która chwilę wcześniej surfowała w morzu. 

 

ZOBACZ: Koronawirus dotarł do powiatu gołdapskiego. Był ostatnim wolnym od epidemii

 

Surferka początkowo opierała się próbującym zatrzymać ją policjantom i nie chciała wyjść z wody. W końcu została jednak zatrzymana i zakuta w kajdanki. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy w specjalnych strojach ochronnych, którzy wyprowadzili kobietę z plaży.

 

 

Jak donoszą hiszpańskie media, kobieta wybrała się na plażę mimo, że powinna przebywać w kwarantannie. Kilka dni wcześniej otrzymała bowiem  pozytywny wyniku testu na koronawirusa. Według mediów policję powiadomili jej znajomi. 

 

 

Młoda kobieta usłyszała zarzut złamania kwarantanny oraz narażenia innych na zakażenie. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej 6 tys. euro kary. Kwota ta może wzrosnąć do ponad 110 tys. euro, jeśli okaże się, że zakaziła koronawirusem inne osoby. 

dk/sgo/ polsatnews.pl, "El Pais"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie