Sośnierz: powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom

Polska
Sośnierz: powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom
Polsat News
Dobromir Sośnierz stwierdził, że powinno się bronić ludzi przed zwierzętami

- Zwierzęta nie są obywatelami, nie są ludźmi. Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy bronić zwierząt przeciwko ludziom. To odwrotnie, powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom, albo przeciwko lewicy - mówił w programie "Debata Dnia" poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

- W Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt; jest gotowy projekt ustawy, liczymy na ponadpartyjne poparcie - ogłosił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

ZOBACZ: Kaczyński ogłasza "Piątkę dla zwierząt"

 

Projekt PiS zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk.

 

- To pomysł absolutnie niekonstytucyjny. Mamy prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. To, że ktoś nie chce kupować jakiegoś produktu, to nie jest żaden argument, żeby innym obywatelom zakazać działalności zarobkowej - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Krzysztof Bosak z Konfederacji. Skomentował w ten sposób zapowiedź "Piątki dla zwierząt".

 

ZOBACZ: Bosak: Kaczyński będzie próbował zniszczyć hodowle pod pretekstem kłaniania się lewicy

 

W środę o propozycji PiS rozmawiali goście programu "Debata Dnia".

 

- Dlaczego utrwalacie legendę, że to jest jakaś wielka gałąź polskiego rolnictwa? - pytała Dobromira Sośnierza z Konfederacji Agnieszka Gozdyra.

 

- Jeśli ktoś jest mały, to należy go kopnąć? Dlaczego mamy nie bronić małego? - odpowiedział poseł.

 

Na uwagę Agnieszki Gozdyry, że najmniejsze są w tym wszystkim zamknięte w klatkach zwierzęta na fermach futerkowych i ich należy broni, Sośnierz odpowiedział: "zwierzęta nie są obywatelami, nie są ludźmi, nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy bronić zwierząt przeciwko ludziom".

 

WIDEO: zobacz fragment programu "Debata Dnia"

  

 

- To odwrotnie, powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom, albo przeciwko lewicy - dodał.

 

Jak podkreślił, "nie na tym polega nasze zadanie, żeby stawać przeciwko naszym obywatelom".

 

"Natura nie jest etyczna"

 

- Każdy ma własne poglądy etyczne. Natura w ogóle nie jest etyczna. Proszę wyciąć lasy, bo takie rzeczy dzieją się w lasach. Widziała pani filmy, jak lew pożera żywcem pawiana, czy obdziera ze skóry, krew się leje? - mówił Sośnierz po pytaniu Gozdyry o etyczność tego, co dzieje się na fermach futerkowych.

 

- Nie widzę powodu, żebyśmy troszczyli się o inne gatunki. Inne gatunki nie będą się troszczyły o nas. My troszczmy się o siebie - stwierdził.

 

ZOBACZ: Minister rolnictwa: nie widzę powodów, by zakazywać hodowli zwierząt futerkowych

 

Podkreślił, że nie widzi powodu, by likwidować akurat hodowle zwierząt na futra. - A skóra na buty? Nie róbmy butów ze skóry, nie jedzmy jajek. Pani Sylwia Spurek (europosłanka, która kandydowała do PE z list Wiosny - red.) nie je i żyje - dodał.

prz/sgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie