Sośnierz: koniec z pajacowaniem, dość tych masek i ograniczeń

Polska
Sośnierz: koniec z pajacowaniem, dość tych masek i ograniczeń
Polsat News
"Dość tych masek i ograniczeń" - mówił Sośnierz

- Nie ma powodu, żebyśmy jakoś szczególnie się przygotowywali do roku szkolnego. Powinniśmy przygotować się jak zwykle i skończyć wygłupiać się z tym wirusem - powiedział w programie "Debata Dnia" Dobromir Sośnierz z Konfederacji. - Tu nie chodzi o pajacowanie, tylko o zdrowie obywateli, a w tym wypadku dzieci - odpowiedział poseł PiS Jan Mosiński.

Goście Agnieszki Gozdyry rozmawiali o przygotowaniu szkół na powrót dzieci do nauki stacjonarnej.

 

- Koniec z pajacowaniem, dość tych masek, dość tych ograniczeń - mówił Sośnierz.


- Tu nie chodzi o pajacowanie, tylko o zdrowie obywateli, a w tym wypadku dzieci, które rozpoczynają rok szkolny. Jesteśmy przygotowani - stwierdził poseł PiS Jan Mosiński.


Jak dodał, "zajęcia rozpoczną się zgodnie z planem w tych strefach, gdzie oczywiście jest to możliwe". - W innych przypadkach nauczanie będzie zdalne. Rząd też przygotował świadczenia dla rodziców - podkreślił.

 

ZOBACZ: Sośnierz: gdybyśmy wdrożyli mój plan, to już wyszlibyśmy z ograniczeń

 

Z kolei Paweł Bejda z PSL-Koalicji Polskiej uważa, że "jeśli samorządy nie pomogą przygotować szkół do bezpiecznej nauki, to nikt tego nie zrobi". - Natomiast samorządy nie są doinwestowane – od nowego roku jest 6 proc. podwyżka dla nauczycieli i za tym nie idą żadne środki ze strony państwa - mówił.

 

WIDEO: zobacz dyskusję w "Debacie Dnia"

  

Według Katarzyny Kotuli z Nowej Lewicy "minister Dariusz Piontkowski obudził się tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego". - Do sierpnia albo ten okres przespał, albo był na wagarach. Więcej jest pytań nić odpowiedzi. Ten chaos trwał przez wszystkie miesiące - mówiła.


Zdaniem Roberta Kropiwnickiego z Koalicji Obywatelskiej, "to jest cała PiS-owska narracja i oszustwo". - Jak trzeba coś skorzystać, to wtedy samorząd jest zły i wszystko musi robić rząd, ale jak jest kłopot, to wtedy mówicie "tak, tak, samorząd sobie świetnie radzi i jest cudowny". Samorządy sobie poradzą, ale rząd abdykował - dodał.

 

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie