Sośnierz: jesteście żebrakami, niech Unia Europejska sobie wsadzi te pieniądze

Polska
Sośnierz: jesteście żebrakami, niech Unia Europejska sobie wsadzi te pieniądze
Polsat News
Sośnierz podkreślił, że Konfederacja chce "wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej".

- Unia to buce, których nie potrzebujemy w Polsce - mówił w "Polityce na Ostro" Dobromir Sośnierz podczas dyskusji na temat ewentualnych kar, jakie UE może nałożyć na Polskę za ustawę reformującą sądownictwo. Przedstawiciel Konfederacji dodał, że Polska nie potrzebuje unijnych dotacji.

- Trudno jest płacić karę bez podstawy prawnej. Polska ma prawo stanowić prawo w Polsce i nie rozumiem dlaczego mielibyśmy płacić kary - mówił Krzysztof Ciecióra, wojewoda łódzki (Porozumienie). 

 

Wideo: gorąca dyskusja pomiędzy posłami Konfederacji i Porozumienia

 

  

- Wtedy kiedy PiS łamał prawo odnośnie wycinki w Puszczy Białowieskiej to UE nałożyła 100 tys. euro dziennie kary i PiS się wtedy wycofał. Jeżeli takie zagrożenie znowu jest, to spójrzcie bardzo poważnie na realne zagrożenie. Stara UE wszystko zrobi, żeby Polskę zdyskredytować. Jeżeli nadal będziecie łamać prawo, to stara UE wykorzysta to. Nie róbcie tego - apelował Paweł Bejda (Koalicja Polska, PSL).

 

- Konfederacja chce wyprowadzić Polskę z UE, bo jesteście żebrakami w UE. Niech UE sobie wsadzi te pieniądze. Inne kraje nie są w UE i się dorabiają, a wy klękacie przed nimi, dajecie się poniżać. Oni nie szanują demokracji. To są zarozumiale buce, których nie potrzebujemy tutaj - mówił Sośnierz. 

 

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie