Koronawirus podbija Indie. Prawie 90 tys. zakażonych jednego dnia

Polska
Koronawirus podbija Indie. Prawie 90 tys. zakażonych jednego dnia
wikipedia / CC BY-SA 4.0

W Indiach odnotowano minionej doby kolejne 89 706 przypadków zakażenia koronawirusem, przez co ogólny bilans infekcji od wybuchu pandemii wzrósł w kraju do 4,37 mln. Rząd przekazał, że po ponad pięciu miesiącach przerwy szkoły zostaną otwarte, ale tylko dla starszych uczniów.

W ciągu ostatniej doby w Indiach stwierdzono 1115 zgonów w związku z Covid-19, przez co bilans ofiar śmiertelnych zwiększył się do 73 890 - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju.

 

Indie są drugim po USA krajem z największą liczbą zakażonych SARS-CoV-2 i trzecim, po USA i Brazylii, jeśli chodzi o liczbę zmarłych na Covid-19.

 

W ciągu niespełna dwóch ostatnich tygodni w Indiach pozytywne wyniki na koronawirusa miało ponad milion ludzi. W kraju zwiększono liczbę wykonywanych testów do ponad miliona dziennie. W sumie od początku pandemii przeprowadzono w Indiach ponad 50 mln takich badań - informuje Reuters.

 

ZOBACZ: Im kierowcy więcej trąbią, tym dłużej czekają na "zielone". Indie walczą ze zgiełkiem na ulicach

 

Indyjski resort zdrowia ogłosił częściowe otwarcie szkół od 21 września, ale tylko dla starszych uczniów. Nauka zdalna będzie wciąż dozwolona.

 

Również 21 września ponownie zostanie otwarty dla zwiedzających słynny monumentalny grobowiec z białego marmuru Tadż Mahal w mieście Agra na północy Indii. Dostęp do niego będzie jednak ograniczony do 5 tys. turystów dziennie. (PAP)

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie