Pierwsza w Polsce klasa o profilu łowieckim. Będą zajęcia z celnego strzelania

Polska
Pierwsza w Polsce klasa o profilu łowieckim. Będą zajęcia z celnego strzelania
Pixabay.com/mtorben
W liceum w Słupsku powstanie klasa o profilu łowieckim

W Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku powstanie pierwsza w Polsce klasa o profilu łowieckim. Uczestnicy kursu, oprócz nauki historii i etyki łowiectwa i ochronie gatunkowej, będą również mogli doskonalić swoje praktyczne umiejętności na strzelnicy.

O powstaniu klasy o profilu łowieckim w liceum dla dorosłych w Słupsku poinformował lokalny oddział Polskiego Związku Łowieckiego, który objął klasę patronatem. "Jesteśmy z tego bardzo dumni" - napisali myśliwi na Facebooku.

 

ZOBACZ: Leśniczy skłusował żubra i wyciął 80 kg mięsa. Stanął przed sądem

 

Według PZŁ "słuchacze zapoznają się między innymi z historią łowiectwa, tradycją i etyką. (...) Nieobce im będą tematy ochrony przyrody, gospodarowania populacjami, biologią zwierząt łownych i mnóstwem innych zagadnień związanych z naszą pasją!" - poinformowano. 

 

 

Rekrutacja do szkoły już się rozpoczęła. Oprócz zwykłych przedmiotów, uczniowie będą się również uczyć o fotografii przyrodniczej i sygnalistyce myśliwskiej czyli odgrywaniu sygnałów na rogu.

 

ZOBACZ: Myśliwy nie znał elementów pakietu bioasekuracyjnego. "Skandaliści" o wojnie z ASF

 

W programie nauczania przewidziane są również zajęcia praktyczne ze strzelectwa myśliwskiego prowadzone na strzelnicy.

 

 

Chociaż pod informacją o powołaniu nowej klasy nie brakuje głosów poparcia, inicjatywa nie wszystkim przypadła do gustu. Swój sprzeciw w tej sprawie wyraziła Partia Zieloni.

 

"Myśliwi deklarują, że »będą brali udział w przekazywaniu wiedzy«, a w ramach programu uczniowie mają usłyszeć o »etyce« zabijania zwierząt... Czy tak chcemy kształcić młodzież!?" - pytają Zieloni. 

 

 

Jak się jednak okazuje klasa o profilu łowieckim w liceum dla dorosłych to dopiero początek. W planach jest bowiem utworzenie podobnej klasy w liceum dla młodzieży, gdzie z tematyką proponowaną przez Polski Związek Łowiecki zapoznawaliby się nastoletni uczniowie.

 

"Jesteśmy na etapie konsultacji tego tematu. Myślimy o tym bardzo intensywnie. I dążymy do tego" - poinformował Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie