Kontrola po wypływie ścieków do Odry

Polska
Kontrola po wypływie ścieków do Odry
zdj. ilustracyjne/ Pixabay, Mylene2401
Ścieki trafiły do Odry po intensywnych opadach deszczu w ubiegły weekend

Inspektorat ochrony środowiska wszczął kontrolę ws. wypływu ścieków do Odry. Ścieki trafiły tam po intensywnych opadach deszczu, które odnotowano w ubiegły weekend Szczecinie.

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie rozpoczął dziś kontrolę dotyczącą sytuacji, która miała miejsce w sobotę, tj. wypływu nadmiaru wód opadowych do Odry - powiedział we wtorek rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie Tomasz Makowski. Jak dodał, "weryfikowane będą wszystkie dokumenty i informacje związane z zaistniałą sytuacją".

 

ZOBACZ: Awaria "Czajki". Błaszczak: ta katastrofa była do przewidzenia, więc wojsko pobierze opłatę

 

Do kanalizacji sanitarnej w lewobrzeżnym Szczecinie trafiają w znacznym stopniu ścieki bytowe oraz wody opadowe i roztopowe - poinformował Makowski.

 

Skutki długotrwałych opadów deszczu 

 

- Pompownia Górny Brzeg zlokalizowana przy ul. Zapadłej zbiera, a następnie tłoczy ścieki do oczyszczalni Pomorzany z dużego obszaru zlewni, co w połączeniu z intensywnymi i długotrwałymi opadami deszczu, jakie wystąpiły na terenie Szczecina w godzinach nocnych i porannych w sobotę 5 września br. i w dniach poprzednich spowodowało, że ilość napływających ścieków znacznie przekroczyła możliwości urządzeń tłoczących pompowni - podał Makowski.

 

Jak relacjonował, wówczas automatycznie zadziałał przelew burzowy i nadmiar ścieków wypłynął do Odry z kolektora przelewowego przy ul. Zapadłej.

 

Przepompownia pracowała z pełną wydajnością - zapewnia Makowski. Według niego, nie wystąpiła żadna awaria urządzeń. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie