Śnięte ryby znalezione w Wiśle. Poniżej miejsca zrzutu ścieków po awarii rurociągu do "Czajki"

Polska
Śnięte ryby znalezione w Wiśle. Poniżej miejsca zrzutu ścieków po awarii rurociągu do "Czajki"
Polsat News
Warszawski ratusz zapewnia, że ścieki trafiające do Wisły są ozonowane

"Czy to jest 30 czy 40 kilogramów to na pewno są to straty, które nam leżą na sercu" - powiedział Zbigniew Bedyński z Polskiego Związku Wędkarskiego. W weekend w Wiśle w okolicach miejscowości Łomianki natrafiano na ok. 30 kg śniętych ryb. Nie wiadomo z jakiej przyczyny zwierzęta padły.

Wędkarze z koła rybackiego w miniony weekend patrolując wody Wisły odnaleźli śnięte ryby w okolicach Łomianek i Burakowa nieopodal Warszawy. Martwych zwierząt ma być około 30 kilogramów.

 

Sprawą zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Polecił by sytuację wyjaśniły Wody Polskie. Jak donosi reporterka Polsat News, Wioletta Wramba, nikt z ramienia tej instytucji do Łomianek nie przyjechał. 

 

ZOBACZ: Awaria oczyszczalni "Czajka". Minister zawiadamia prokuraturę

 

Warszawski ratusz zapewnia, że ścieki trafiające do Wisły są ozonowane i powodują zagrożenia epidemiologicznego. Informuje także, że stan wody w rzece jest na bieżąco monitorowany.

 

Kontrola stanu wody

 

- Codziennie jest badana woda, codziennie te aktualizacje i wyniki badań są zamieszczane na stronach. Do tej pory nie mieliśmy absolutnie żadnych sygnałów ze strony pracowników WIOŚ-iu i pracownika MPWiK, którzy wykonują te patrole wodne o takiej sytuacji - wytłumaczyła Karolina Gałecka, rzecznik ratusza.

 

ZOBACZ: "Zobaczymy, czy wojsko wystawi nam fakturę". Trzaskowski ws. mostu pontonowego na Wiśle

 

Rybacy mówią o dużej stracie.

 

WIDEO: około 30 kg śniętych ryb w Wiśle

  

- Okręg mazowiecki jet bardzo zainteresowany tą sytuacją i będziemy wraz z Wodami Polskimi ją monitorować. Czy to jest 30 czy 40 kilogramów to na pewno są to straty, które nam jako użytkownikowi rybackiemu leżą na sercu - powiedział Polsat News Zbigniew Bedyński z Polskiego Związku Wędkarskiego.

laf/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie