Wpadł podczas kontroli granicznej. Poszukuje go sąd w Katarze

Polska
Wpadł podczas kontroli granicznej. Poszukuje go sąd w Katarze
Polsat News
Egipcjanin miał wystawiać w Katarze czeki bez pokrycia

Podczas rutynowego legitymowania funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w Olsztynie Egipcjanina poszukiwanego przez katarski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał w Katarze wystawić czeki bez pokrycia na ponad 115 tys. dolarów.

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że zatrzymany Egipcjanin poszukiwany był tzw. czerwoną notą Interpolu.

 

- Mężczyzna przebywał w Polsce legalnie, ponieważ, gdy wjechał do naszego kraju, nie był jeszcze ścigany. Złożył też do wojewody wniosek o wydanie mu zgody na pobyt czasowy w Polsce, ale wniosek ten nie został jeszcze rozpoznany - powiedziała Aleksandrowicz.

 

Legalny pobyt

 

W czasie, gdy Egipcjanin przebywał już w Polsce, katarski wymiar sprawiedliwości - sąd w Doha - zarządził jego poszukiwania. W ocenie katarskiego sądu, Egipcjanin wystawił czeki bez pokrycia na łączną kwotę 420 000 riali katarskich (równowartość 115 068 dolarów USD). Egipcjanin ma za to spędzić 8 miesięcy w więzieniu.

 

ZOBACZ: Śląsk: ponad 30 imigrantów znalezionych w ciężarówce. Wśród nich kobiety i dzieci

 

- Cudzoziemiec został zatrzymany i przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Na wniosek prokuratora Sąd Okręgowy w Olsztynie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres siedmiu dni - powiedziała Aleksandrowicz.

 

ZOBACZ: Problem epidemii nie powstrzymał imigracji

 

W tym czasie prawdopodobnie zostanie wszczęta procedura ekstradycji Egipcjanina

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie