Śląsk: ponad 30 imigrantów znalezionych w ciężarówce. Wśród nich kobiety i dzieci

Polska
Śląsk: ponad 30 imigrantów znalezionych w ciężarówce. Wśród nich kobiety i dzieci
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

34 nielegalnych migrantów podróżujących w naczepie samochodu ciężarowego, zatrzymali w nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej. To najprawdopodobniej obywatele Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji; nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

O zdarzeniu poinformował w sobotę chor. sztab. Szymon Mościcki ze śląskiego oddziału Straży Granicznej. Transport imigrantów ujawniono przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (woj. śląskie). 

 

"Nie wszyscy mogli opuścić skrzynię ładunkową"

 

Ciężarówką prowadzoną przez kierowcę z Turcji, która wjechała do Polski od strony Słowacji, podróżowało 34 nielegalnych migrantów, w tym 4 dzieci, 4 kobiety i 26 mężczyzn. Są to najprawdopodobniej obywatele Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji, pochodzenia kurdyjskiego.

 

ZOBACZ: Zatonęła łódź z 24 uchodźcami. Trwa akcja ratunkowa malezyjskich służb

 

Strona "Bielskie Drogi" informowała, że podczas akcji służb "nie wszyscy imigranci mogli opuścić skrzynię ładunkową", w której jechali przez Polskę.

 

 

Trafili do specjalnego ośrodka

 

Ratownicy z wezwanej na miejsce karetki pogotowia wstępnie przebadali podróżujących w naczepie. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

 

Funkcjonariusze SG przekazali zatrzymanym wodę oraz żywność i przewieźli do placówki SG w Bielsku-Białej, przystosowanej do takich okoliczności. Tam prowadzone będą w sobotę dalsze czynności wobec zatrzymanych.

wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie