Prognoza pogody, niedziela, 6 września. Duże ochłodzenie, miejscami deszcz i burze

Polska
Prognoza pogody, niedziela, 6 września. Duże ochłodzenie, miejscami deszcz i burze
PAP/Darek Delmanowicz/zdj. ilustracyjne
Na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju nadal może padać, chwilami intensywnie, w dodatku możliwe są burze

Drugi dzień weekendu przyniesie nam spore ochłodzenie. Temperatura nie przekroczy 20 stopni. Chociaż będzie się przejaśniać, to jednak w wielu miejscach wciąż spodziewamy się opadów, a miejscami także burz.

W niedzielę niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać, choć nie wszędzie. Na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju nadal może padać, chwilami intensywnie, w dodatku możliwe są burze.

 

ZOBACZ: Nad Bałtykiem znów pojawią się malownicze trąby wodne. Gdzie i kiedy można je będzie zobaczyć?

 

 

Nietypowe zjawiska mogą występować na wybrzeżach Bałtyku. Tam z powodu napływu chłodnej masy powietrza polarno-morskiego nad ogrzaną powierzchnię morza, mogą tworzyć się malownicze trąby wodne. Jeśli wyjdą na ląd, mogą stanowić zagrożenie.

 

Pogoda na niedzielę, 6 września
Pogoda na niedzielę, 6 września

 

Poniżej 20 stopni

Temperatura mocno się obniży, poniżej 20 stopni. Termometry pokażą maksymalnie od 17 stopni na północnym zachodzie do 20 stopni na południu, wschodzie i w centrum.

 

ZOBACZ: Pogoda dla grzybiarzy. Tylko u nas mapa, na której sprawdzisz, gdzie w lasach może być najwięcej grzybów

 

Wiatr z północy i zachodu będzie umiarkowany i silny, w porywach może dochodzić do 40 km/h. W burzach będzie jeszcze silniejszy.

Ciśnienie rośnie

Ciśnienie przez cały dzień będzie rosnąć. W samo południe wyniesie od 1014 hPa na północy do 1017 hPa na zachodzie, południu i w centrum.

 

ZOBACZ: Pogoda na żywo: Gdzie są teraz deszcz i burze? Śledź je na mapach!

 

Biomet zacznie się poprawiać wraz z postępującymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Jedynie podczas opadów, miejscami na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie meteopaci mogą odczuwać ból głowy i senność.

Poniedziałek kapryśny

Na zachodzie kraju pierwszy dzień przyszłego tygodnia minie pod znakiem słonecznej i suchej aury. Na pozostałym obszarze będzie padać, na południowym wschodzie ulewnie. Spadnie tam nawet do 20-30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

 

ZOBACZ: Pogoda nieustannie kaprysi. Kiedy poprawi się na dłuższy czas?

 

Temperatura pozostanie na poziomie poniżej 20 stopni. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 15 stopni na środkowym wschodzie do 19 stopni na zachodzie i w centrum.

Łukasz Mielczarek/twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie