Cichanouska w Warszawie? Dworczyk potwierdza

Polska
Cichanouska w Warszawie? Dworczyk potwierdza
ŻRÓDŁO: AP/UNTV
Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów

W środę, 9 września w kancelarii premiera dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Wcześniej o wizycie Cichanouskiej w Warszawie mówił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

O to, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska 9 września odwiedzi Polskę, wiceszef MSZ pytany był na antenie Radia Zet.

 

- Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości – odparł wiceminister.

 

ZOBACZ: Cichanouska: na Białorusi nikt nie wybaczy Łukaszence tego, co zrobił

 

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział. - Ale jeśli zostało coś takiego podane, to prawdopodobnie jest to już ustalone" – powiedział.

Cichanouska przebywa na Litwie

W sobotę po południu szef KPRM poinformował, że premier Morawiecki spotka się z Cichanouską w najbliższą środę. Spotkanie - dodał Dworczyk - będzie miało miejsce w kancelarii premiera.

 

ZOBACZ: Białoruś: manewry wojskowe przy granicy z Polską

 

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej Łukaszenko zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie

ms/sgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie