David Duchovny udostępnił paraolimpijczykowi basen do treningów

Świat
David Duchovny udostępnił paraolimpijczykowi basen do treningów
Facebook/DavidDuchovny
60-letni gwiazdor kina, któremu sławę przyniósł serial science fiction "Z Archiwum X", udostępnił paraolimpijczykowi 25-metrowy basen w swej posiadłości w Kalifornii.

Pięciokrotny medalista paraolipiady, w tym dwukrotny mistrz w pływaniu Amerykanin Rudy Garcia-Tolson może kontynuować olimpijskie marzenia o Tokio 2021 po tym, jak prywatny basen udostępnił mu słynny aktor i reżyser David Duchovny – poinformował "The New York Times".

31-letni Garcia-Tolson, który porusza się na protezach, gdyż w dzieciństwie amputowano mu obydwie nogi powyżej kolan, myślał o ostatecznym zakończeniu kariery sportowej z powodu pandemii koronawirusa. Nie mógł bowiem znaleźć miejsca do stałych treningów pływackich.

 

ZOBACZ: "Jesteśmy z Wami". Polscy sportowcy w wyjątkowym spocie dla Białorusi

 

Pomocną dłoń wyciągnął do niego 60-letni gwiazdor kina, któremu sławę przyniósł serial science fiction "Z Archiwum X". Udostępnił paraolimpijczykowi 25-metrowy basen w swej posiadłości w Kalifornii.

 

 

ZOBACZ: Igrzyska w Tokio będą w 2021 r. mimo pandemii - zapewniają organizatorzy

 

Garcia-Tolson jest jednym z trzech amerykańskich sportowców, którzy wzięli udział w czterech paraolimpiadach. Rozpoczął od złota w Atenach w 2004 roku, potem był Pekin w 2008 roku z mistrzostwem i brązowym medalem, a następnie Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016 (z obydwu rywalizacji przywiózł srebro).

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie