Coraz więcej widzów ogląda Polsat News. Najwyższy wzrost oglądalności w sierpniu

Polska
Coraz więcej widzów ogląda Polsat News. Najwyższy wzrost oglądalności
w sierpniu
Polsat News
Coraz więcej widzów ogląda Polsat News – stacja była liderem wzrostów oglądalności w sierpniu.

Od kilku miesięcy Polsat News ma największą dynamikę wzrostu, a w sierpniu po raz kolejny był liderem wzrostu oglądalności. Z miesiąca na miesiąc maleje różnica pomiędzy Polsat News i kanałami konkurencji w udziałach w grupie komercyjnej (16-49). Świetne wyniki osiągają również "Wydarzenia". Główne wydanie programu oglądało w sierpniu średnio 1,6 mln widzów.

Pomimo okresu wakacyjnego Polsat News nie zwalniał tempa. Udziały stacji na poziomie 2,1 proc. w grupie wszystkich badanych oraz 1,94 proc. w grupie 16-49, oznaczają wzrosty odpowiednio o 72 proc. oraz aż o 140 proc. w porównaniu z wynikami z sierpnia 2019.

 

ZOBACZ: "Taniec z Gwiazdami" wraca na antenę Polsatu. Krzysztof Ibisz zdradza szczegóły

 

W konsekwencji z miesiąca na miesiąc zmniejsza się różnica pomiędzy Polsat News a konkurencję w grupie komercyjnej. Różnica w udziałach pomiędzy Polsat News a kolejnym pojawiającym się w zestawieniu kanałem TVP Info wyniosła w sierpniu już zaledwie 0,21 punktu procentowego.

 

"Nie oceniamy, nie kreujemy rzeczywistości"


- Cieszę się, że coraz więcej widzów wybiera właśnie Polsat News. I najważniejsze jest to, że ma to charakter ciągły – od wielu miesięcy cały czas zyskujemy kolejnych widzów – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystki Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ: Telewizja Polsat. Jesień 2020. Prezentacja ramówki

 

- Polsat News to jedyne miejsce w telewizji, gdzie możliwa jest swobodna wymiana poglądów przez przedstawicieli wszystkich stron sceny politycznej w Polsce. To dzięki nam widzowie mają dostęp do najszerszego spektrum informacji. My nie oceniamy, nie kreujemy rzeczywistości. Pokazujemy ją taką jaka jest. Wyniki Polsat News pokazują, że tego właśnie oczekują widzowie – dodaje Dorota Gawryluk.


Serwis informacyjny „Wydarzenia” oglądało w sierpniu w Polsacie i Polsat News średnio 1,6 mln widzów co przełożyło się na 17 proc. udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 18,4 proc. udziałów grupie wiekowej 16-49. Pozostałe wydania "Wydarzeń" cieszyły się również dużym zainteresowaniem widzów.

 

Najchętniej wybierany wśród widzów

 

Wydanie popołudniowe o 15:50 śledziło w Polsacie i Polsat News średnio 1,1 mln widzów. Program jest liderem w trakcie nadawania. Z kolei wydanie o 12:50 oglądało w sierpniu ponad 600 tysięcy. Natomiast "Wydarzenia wieczorne" o 21:50 w Polsat News oglądało średnio 234 tysiące widzów.

 

W trakcie emisji programu widzowie grupy komercyjnej spośród kanałów informacyjnych najchętniej wybierali Polsat News.

 

red/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie