Jechał kombajnem po autostradzie A1. Teraz stanie przed sądem

Polska
Jechał kombajnem po autostradzie A1. Teraz stanie przed sądem
Policja Śląska

Widok kombajnu jadącego częstochowskim odcinkiem autostrady A1 zaskoczył policjantów ze Śląska. Kierujący maszyną rolniczą mężczyzna nie był świadomy obowiązującego zakazu jazdy tego typu pojazdem po autostradzie.

Jeden z patroli Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic, który swoim nadzorem obejmuje śląskie odcinki autostrad A1 i A4, został powiadomiony o poruszającym się po autostradzie kombajnie zbożowym.

 

ZOBACZ: Kombajn zgniótł auto. Kierowca i pasażer wyszli o własnych siłach

 

Po kilku minutach policjanci potwierdzili ten niecodzienny fakt. Kierowca maszyny rolniczej tłumaczył mundurowym, że nie wiedział, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie, choć pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu.

 

Wideo: Jeździł kombajnem po autostradzie. Teraz stanie przed sądem 

  

 

Tylko dzięki czujności wszystkich wyprzedzających nie doszło do wypadku.

 

Pomoc policjantów 

 

Mundurowi przeprowadzili bezpieczny pilotaż maszyny do najbliższego zjazdu z autostrady. Do sądu trafi wniosek o o ukaranie kierującego kombajnem. 

 

Policjanci przypominają, że autostrady i drogi ekspresowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

emi/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie