Próbował przejechać policjantów ciągnikiem. Potem złapał za siekierę

Polska
Próbował przejechać policjantów ciągnikiem. Potem złapał za siekierę
Policja Mazowiecka
74-latek został zatrzymany

Dwumiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 74-letniego mieszkańca gminy Gielniów (Mazowieckie). Mężczyzna podczas interwencji groził policjantom, a jednego z nich usiłował uderzyć siekierą. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Przysusze st. asp. Aneta Wilk, policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia w związku ze zgłoszeniem jednej z mieszkanek, która skarżyła się, że 74-latek wycina drzewa z jej działki.

 

- Mężczyzna był agresywny. Wsiadł do ciągnika i chciał przejechać policjantów. Pomimo wyraźnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy 74-latek nie zamierzał wysiąść z kabiny ciągnika, a na dodatek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią w stronę policjanta – powiedziała rzeczniczka policji.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz wymuszania czynności urzędowych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na dwa miesiące. Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz też: Kartel narkotykowy zastawił na policjantów zasadzkę. 14 funkcjonariuszy zginęło

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie