Orban zapowiedział wzmocnienie ochrony granic

Świat
Orban zapowiedział wzmocnienie ochrony granic
PAP/EPA/Zoltan Mathe
Orban poinformował, że w połowie przyszłego miesiąca rząd przedstawi projekt dwuletnieo planu pobudzania gospodarki po tym, gdy spadek produktu krajowego brutto wyniósł w II kwartale br. 13,6 proc. czyli więcej niż się spodziewano.

W związku ze wzrostem liczby wykrytych przypadków koronawirusa w sąsiednich państwach Węgry zaostrzą z dniem 1 września przepisy dotyczące ochrony ich granic - zapowiedział występując w piątek w państwowym radiu premier Viktor Orban.

Jak zaznaczył, gdy zacznie się rok szkolny, przejścia graniczne nie będą już mogły funkcjonować na takich samych zasadach jak w letnim sezonie urlopowym. Nie ujawnił przy tym żadnych szczegółów na temat planowanych restrykcji.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Do piątku zarejestrowano na Węgrzech 5046 potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusowej i 609 spowodowanych nią zgonów.

Plan pobudzenia gospodarki 

Orban poinformował też, że w połowie przyszłego miesiąca rząd przedstawi projekt dwuletniego planu pobudzania gospodarki po tym, gdy spadek produktu krajowego brutto wyniósł w II kwartale br. 13,6 proc. czyli więcej niż się spodziewano.

 

ZOBACZ: Szef PAŻP: koronawirus cofnął lotnictwo o 15 lat

 

Rządowa prognoza nadal zakłada, iż gospodarka skurczy się w bieżącym roku o 3 proc. Jednak w ubiegłym miesiącu, jeszcze przed opublikowaniem wyników II kwartału, minister finansów Mihaly Varga zasygnalizował możliwość całorocznego spadku PKB nawet o 5 proc. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie