Myślenice: sarna na drodze. Od auta odbiła się pod motocykl [WIDEO]

Polska
Myślenice: sarna na drodze. Od auta odbiła się pod motocykl [WIDEO]
polsatnews.pl/Damian
Sarna wbiegła na jezdnię. Kierowcy nie mieli szans zahamować

Jazdę motocyklem pana Damiana, czytelnika polsatnews.pl, przerwała sarna, która niespodziewanie wskoczyła na jezdnię w Myślenicach (woj. małopolskie). Zwierzę uderzyło w bok samochodu osobowego, a następnie znalazło się pod kołami jadącego za nim jednośladu. Uczestnikom wypadku nic się nie stało, lecz auto i motocykl są uszkodzone. Zwierzę nie przeżyło. Zobacz nagranie.

Do wypadku doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 967, tuż za wjazdem do Myślenic. Pan Damian jechał wraz ze swoją dziewczyną motocyklem. Droga była nieoświetlona.

 

ZOBACZ: Łoś wbiegł pod rozpędzony samochód. Zwierzę niemal wpadło do wnętrza

 

W pewnym momencie z przydrożnych zarośli na szosę wyskoczyła sarna. Najpierw uderzyła w samochód jadący przed panem Damianem, odbiła się od pojazdu, a następnie znalazła się pod kołami motocykla. 

 

Sarna nie przeżyła wypadku

 

Motocyklista nie stracił panowania nad pojazdem i nie spadł z niego. Po przejechaniu krótkiego odcinka zatrzymał się. Tak samo postąpił kierowca auta.

 

- Zaraz potem wezwaliśmy policję. Zwierzę zostało odrzucone na pobocze, zajął się nim weterynarz, który przyjechał na miejsce. Niestety, zmarło - powiedział pan Damian, który nagranie z wypadku wysłał polsatnews.pl przez platformę Twój News.

 

WIDEO: Nagranie z wypadku. Sarna wbiegła pod samochód i motocykl

  

Mężczyźnie, jego pasażerce oraz osobom znajdującym się w samochodzie nic się nie stało. Uszkodzone zostały jednak pojazdy. 

- Auto miało zniszczoną lampę i przedni błotnik, a mój motocykl czaszę, światło i element boku pojazdu - opisał pan Damian.

 

Wypadek z łosiem, kłopotliwe krowy

 

To niejedyny podobny wypadek w ostatnim czasie. Pod koniec kwietnia pięć aut zderzyło się z łosiem na autostradzie A1 w powiecie tczewskim (woj. pomorskie). Jeden z samochodów uczestniczących w wypadku dachował. 

 

ZOBACZ: Pięć aut zderzyło się z łosiem na autostradzie A1. Dwie osoby ranne

 

Do drogowych incydentów ze zwierzętami przyzwyczajeni są natomiast mieszkańcy Słońska (woj. lubuskie). Na szosach często napotykają krowy, które nagle pojawiają się przed maskami ich aut. Policja spisuje uczestników i... nakazuje szukać numeru kolczyka zwierzęcia.

wka/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie