Książę Harry i Meghan podpisali kontrakt z Netflixem. To umowa na wiele lat

Kultura
Książę Harry i Meghan podpisali kontrakt z Netflixem. To umowa na wiele lat
Reuters
Książę Harry i Meghan będą pracować dla Netflixa

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona Meghan podpisali wieloletnią umowę z platformą streamingową Netflix na produkcję programów filmowych - poinformowano w środę.

Umowa, której wartość nie została ujawniona, obejmuje szerokie spektrum programów - filmy dokumentalne, fabularyzowane dokumenty, seriale, programy dla dzieci, a także pisanie scenariuszy.

 

ZOBACZ: "Oddałabym całe życie dla tej rodziny". Kulisy związku Harry'ego i Meghan

 

"Nasze życie, zarówno niezależne od siebie, jak i jako para, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: odwagę, odporność i potrzebę kontaktu. Poprzez naszą pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami, rzucając światło na ludzi i sprawy na całym świecie, będziemy się koncentrować na tworzeniu treści, które będą informować, ale także dawać nadzieję. Jako że jesteśmy nowymi rodzicami, tworzenie inspirujących programów rodzinnych, które opowiadają historie przez prawdziwe i zrozumiałe zwierciadło, ważne jest również dla nas" - napisali Harry i Meghan w wydanym oświadczeniu.

 

"Zainspirowali miliony autentycznością"

 

Ted Sarandos, współprezes Netflixa odpowiedzialny za produkcje platformy, powiedział, że Harry i Meghan "zainspirowali miliony ludzi na całym świecie swoją autentycznością, optymizmem i przywództwem". "Jesteśmy niezwykle dumni, że wybrali Netflix jako swój kreatywny dom - i jesteśmy podekscytowani możliwością opowiadania z nimi historii, które będą pomagały widowniom na całym świecie przezwyciężyć trudności i zwiększać zrozumienie" - powiedział.

 

ZOBACZ: Użytkownicy nie odpuszczają. Powstała petycja, by Netflix wycofał "365 dni"

 

Netflix poinformował, że ma już kilka projektów w przygotowaniu, w tym dokument przyrodniczy i serial animowany, który będzie poświęcony inspirującym kobietom. Harry i Meghan zapowiedzieli, że planują podkreślać różnorodność zarówno przed i za kamerą.

 

Bez doświadczenia, ale znający branżę

 

Para książęca nie ma doświadczenia w roli producentów filmowych, ale ma różne związki z branżą filmową. Meghan przed ślubem z Harrym była aktorką, znaną przede wszystkim z serialu "W garniturach", a niedawno była narratorką w wyprodukowanym przez Disneya filmie dokumentalnym "Elephants". Harry z kolei, jako inicjator zawodów dla okaleczonych weteranów Invictus Games, pojawił się w wypuszczonym w zeszłym miesiącu przez Netflixa dokumencie o igrzyskach paraolimpijskich "Rising Phoenix". Wcześniej współpracował z serwisem streamingowym Apple TV+ w stworzeniu wraz z Oprah Winfrey filmu dokumentalnego o zdrowiu psychicznym. Dokument nie został jeszcze wyemitowany.

 

Wyjechali do USA

 

Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola, i Meghan z końcem marca wycofali się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych.

 

ZOBACZ: Harry i Meghan oficjalnie opuścili brytyjską rodzinę królewską

 

Jak dawali do zrozumienia, decyzja ta była spowodowana zmęczeniem życiem pod nieustanną obserwacją mediów. Poinformowali wówczas, że zamierzają sami się utrzymywać, realizując własne projekty.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie