Harry i Meghan dystansują się od książki na ich temat

Świat
Harry i Meghan dystansują się od książki na ich temat
Reuters
W lutym para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, ogłaszając potem rezygnację ze swoich oficjalnych ról w brytyjskiej monarchii

Książę Harry i jego żona księżna Meghan wydali w sobotę oświadczenie, w którym zaprzeczyli, by brali udział w powstawaniu książki "Finding Freedom" ("Znajdując wolność") na ich temat. Zapowiadana na sierpień książka ma być krytyczna wobec rodziny królewskiej.

- Książę i księżna Sussex nie udzielali wywiadów ani nie wnieśli żadnego wkładu w "Finding Freedom" - oświadczył rzecznik pary książęcej cytowany przez Reutera.

 

Książka dwójki dziennikarzy specjalizujących się w sprawach rodziny królewskiej ma opisywać napięte stosunki między parą książęcą a resztą rodziny. Opublikowane przez dziennik "The Times" fragmenty książki mówią m.in. o rzekomej niechęci Windsorów do pochodzącej z USA księżnej oraz zazdrości ze względu na popularność pary. Według "The Telegraph" publikacja przedstawia Harry'ego i Meghan jako innowatorów mogących zmodernizować monarchię, tłamszonych przez urzędników i wrogą prasę.

 

 

W lutym para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, ogłaszając potem rezygnację ze swoich oficjalnych ról w brytyjskiej monarchii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie