Zabrze: zaatakowała nożem syna znajomej. Kobiety były skłócone

Polska
Zabrze: zaatakowała nożem syna znajomej. Kobiety były skłócone
Śląska Policja
Policja ustaliła, że odpowiedzialną za atak jest 28-letnia mieszkanka Zabrza

28-latka z Zabrza (woj. śląskie) podczas awantury zaatakowała nożem 15-letniego syna swojej znajomej. Podejrzana została tymczasowo aresztowana. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta była od dłuższego czasu skonfliktowana z matką nastolatka.

Do zdarzenia doszło w środę, tuż po godzinie 5. Awantura rozegrała się na rogu ulic Jagiellońskiej i Londzina w Zabrzu. "Z treści zgłoszenia wnikało, że w trakcie awantury trzech kobiet, 15-letni syn jednej z nich został ugodzony nożem w klatkę piersiową" - poinformowała śląska policja. Nastolatka przetransportowano do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: 15-latek ugodził kolegę nożem. Przez wpisy w internecie

Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Policja ustaliła, że odpowiedzialną za atak jest 28-letnia mieszkanka Zabrza. Jak się okazało, kobieta od dłuższego czasu była skonfliktowana z matką poszkodowanego.

 

ZOBACZ: Matka ugodziła nożem półtoraroczne dziecko. Chłopiec w ciężkim stanie

 

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu usiłowania zabójstwa. Grozi jej kara co najmniej 8 lat więzienia. Zatrzymana była już w przeszłości karana za przestępstwa z użyciem przemocy.

 

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zabrzu zadecydował o zastosowaniu wobec 28-latki tymczasowego aresztu. Kobieta spędzi w celi 3 miesiące.

ms/ac/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie