Pijany wyprzedzał na przejściu. Po zatrzymaniu rzucał nożami w policjantów

Polska
Pijany wyprzedzał na przejściu. Po zatrzymaniu rzucał nożami w policjantów
KMP Białystok
Kierowca nie miał prawa jazdy, był pijany i pod wpływem środków odurzających

Nożami rzucił w policjantów kierowca, który był kontrolowany w Białymstoku po tym, jak wyprzedził na przejściu dla pieszych inne auto. Okazało się, że mężczyzna był pijany i pod wpływem środków odurzających, do tego nie miał prawa jazdy.

Jak podał we wtorek zespół prasowy podlaskiej policji, całe zdarzenie zaczęło się od kontroli drogowej 32-letniego kierowcy osobowego opla, który w Białymstoku na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd. Patrol od razu go zatrzymał, a mężczyzna przyznał, że nie ma prawa jazdy. Ponieważ funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, nakazali wyłączyć silnik i wyjąć kluczyki ze stacyjki.

 

ZOBACZ: Z 8. piętra rzucała m.in. doniczkami, nożami, aparatami fotograficznymi

 

Wtedy kierowca zaczął zachowywać się agresywnie, padły wyzwiska pod adresem policjantów. Kiedy przez okno ze swojej strony (tam stali funkcjonariusze) rzucił dwa noże, funkcjonariusze wyciągnęli go z auta i obezwładnili, wzywając też kolejny patrol.

 

Zatrzymany został też wstępnie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu; alkomat wskazał ponad pół promila. Również badanie na zawartość środków odurzających w organizmie dało wynik pozytywny. Pies tropiący pomógł znaleźć w samochodzie (pod osłoną przy skrzyni biegów) porcję marihuany. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach, potwierdziło się, że nie ma on uprawnień do kierowania; stracił je w tym roku za jazdę pod wpływem środków odurzających.

 

WIDEO: mężczyzna był pijany i pod wpływem środków odurzających. Zobacz nagranie z zatrzymania

  

W związku z zachowaniem na drodze, grozi mu odpowiedzialność karna nie tylko za wykroczenie drogowe, złamanie zakazu jazdy i posiadanie narkotyków, ale też - w związku z incydentem z nożami - za czynną napaść na policjantów. Przy takich zarzutach grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie