Działka Kanthaka. Poseł tłumaczy, dlaczego nie wykazał jej w oświadczeniu majątkowym

Polska
Działka Kanthaka. Poseł tłumaczy, dlaczego nie wykazał jej w oświadczeniu majątkowym
Polsat News
Poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.

"Mam działkę obok na Siwiałce, uwielbiam to jezioro" - napisał Jan Kanthak (Solidarna Polska) na Twitterze pod zdjęciem jeziora Godziszewskiego w woj. pomorskim. Internauci sprawdzili, że poseł nie wykazał żadnej nieruchomości w oświadczeniu majątkowym. Kanthak wyjaśnił, dlaczego.

Jeden z internautów na Twitterze opublikował zdjęcie Jeziora Godziszewskiego w woj. pomorskim. Pod fotografią uaktywnił się poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. "Mam działkę obok na Siwiałce, uwielbiam to jezioro" - napisał.

 

ZOBACZ: Pandemiczny boom na działki rekreacyjne

 

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Internauci błyskawicznie zerknęli w oświadczenie majątkowe posła Kanthaka. Wynika z niego jednoznacznie, że Kanthak nie wykazał w nim żadnej nieruchomości - domu, mieszkania czy działki, które byłyby w jego posiadaniu. Oświadczył jedynie, że zgromadził oszczędności w wysokości ok. 100 tys. zł.

 

Poseł tłumaczył

 

- To działka mojej mamy, którą mój dziadek na nią przepisał. Moja rodzina ma ją od lat 60. lub 70. ubiegłego wieku. Działka należy do mamy, a napisałem, że ją "mam" w kontekście rodziny. Lepiej gdybym napisał "mamy" - mówi "Interii" Kanthak.

 

- To kolejne absurdalne oskarżenie - skwitował.

 

Więcej przeczytasz na portalu interia.pl.

msl/luq/ interia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie