Norwegia, Oslo. Nielegalna impreza w bunkrze. 25 osób zatruło się tlenkiem węgla

Świat
Norwegia, Oslo. Nielegalna impreza w bunkrze. 25 osób zatruło się tlenkiem węgla
PAP/EPA/Geir Olsen
Na imprezie w bunkrze było wiele osób, które zażyły narkotyki oraz piły alkohol

W Oslo 25 osób trafiło w niedzielę do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla, stan kilku z nich jest krytyczny. Do zdarzenia doszło podczas nielegalnej imprezy w bunkrze, do którego włamano się - poinformowała norweska policja.

Według wstępnej hipotezy źródłem tlenku węgla mogły być urządzenia prądotwórcze przyniesione dla zapewnienia napięcia odtwarzanej muzyce elektronicznej. Szacuje się, że na imprezie, która została zorganizowana z okazji urodzin jednego z uczestników, mogło wziąć udział nawet 200 osób.

 

ZOBACZ: Czteroosobowa rodzina w szpitalu. Podtruli się tlenkiem węgla

 

- Na imprezie było wiele osób, które zażyły narkotyki oraz piły alkohol. W połączeniu ze złym powietrzem nie dało to dobrego rezultatu - stwierdził Arve Rotterud z policji w Oslo.

 

Jedno niewielkie wejście

 

Do wykutego w skale bunkra prowadzi tylko jedno niewielkie wejście o wielkości jednego metra kwadratowego. Po jego pokonaniu wyłania się jaskinia o głębokości 70 metrów.

 

ZOBACZ: Urządzili imprezę urodzinową w aucie. Kierowca był pod wpływem alkoholu

 

Norweska policja odkryła nielegalną imprezę, gdy jeden z patroli natknął się na dziwnie zachowującą się młodzież. Na miejscu straż pożarna dostarczyła świeżego powietrza do wnętrza jaskini oraz przeszukała kręte pomieszczenia.

 

W Oslo w związku ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa władze miasta apelowały o rezygnację z organizowania imprez. Rząd zdecydował wcześniej o zakazie sprzedaży alkoholu w późnych godzinach w pubach oraz restauracjach. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie