Partia K'15 Pawła Kukiza. Zarejestrował ją sąd

Polska
Partia K'15 Pawła Kukiza. Zarejestrował ją sąd
Polsat News
Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15 Pawła Kukiza

Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15 Pawła Kukiza - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Teraz sąd czeka na stwierdzenie prawomocności tej decyzji.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie, partia Kukiza jest już zarejestrowana pod numerem 413 w rejestrze partii politycznych. Teraz - jak poinformowano - postanowienie o wpisie do ewidencji partii politycznych musi się uprawomocnić, co może nastąpić w najbliższych dniach.

 

Zapowiadał od marca

 

Kukiz już w marcu tego roku zapowiadał powołanie partii K'15. Przyznał wówczas, że na pewno w skład jego partii wejdą członkowie jego stowarzyszenia Kukiz'15. - Jestem przekonany, że wrócą też ci, którzy byli pewni, m.in. poprzez różnego rodzaju propagandę, że myśmy zapisali się do PSL-u, ci którzy obawiali się, że Kukiz'15 stracił tożsamość i wszedł w struktury PSL - powiedział.

 

ZOBACZ: Kukiz zapytał kandydatów o zmiany ustrojowe. Znamy treść listów

 

Dodał, że założenie partii będzie pójściem w stronę prawdziwej Koalicji Polskiej i kierunkiem, który wykonał już m.in. włoski Ruch Pięciu Gwiazd, z którym jego ugrupowanie współpracuje, a który łączy w ramach jednego projektu wiele różnych środowisk. - Łączą je postulaty programowe, a nie jednomyślne głosowanie w celu przejęcia KGHM czy podzielenia się węglem z kopalni, tylko umowa na realizację wspólnych postulatów - podkreślił.

 

Deklaracja współpracy w Koalicji Polskiej

 

Zadeklarował, że Kukiz'15 pozostanie w Koalicji Polskiej, dopóki będzie wspólnie z PSL realizować wspólne postulaty; dodał, że liczy na to, iż wspólny klub będzie trwał do końca kadencji.

 

ZOBACZ: Kukiz grozi odejściem z Koalicji Polskiej. Stawia jeden warunek

 

Obecnie Kukiz'15 współtworzy z PSL w Sejmie klub Koalicja Polska. Zasiada w nim szóstka posłów związanych z ruchem. Oprócz samego lidera także były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, wiceszef klubu Jarosław Sachajko, posłowie Paweł Szramka i Stanisław Żuk oraz posłanka Agnieszka Ścigaj.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie