IMGW ostrzega przed nocnymi ulewami. Powrót upałów w sobotę

Polska
IMGW ostrzega przed nocnymi ulewami. Powrót upałów w sobotę
Pikist.com/zdj. ilustracyjne
IMGW prognozuje, że na terenie woj. dolnośląskiego i woj. opolskiego z piątku na sobotę mogą wystąpić intensywne opady deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami w województwie dolnośląskim i opolskim, a także przed upałami. Temperatura ma w ciągu dnia przekroczyć na Podkarpaciu 30 st. Celsjusza.

IMGW prognozuje, że na terenie woj. dolnośląskiego i woj. opolskiego z piątku na sobotę mogą wystąpić intensywne opady deszczu. Jak informuje Instytut, spodziewane są opady o intensywności do 35 mm, możliwe są również burze. Instytut wydał dla tego obu regionów ostrzeżenia pierwszego stopnia.

 

ZOBACZ: Zgierz: wiatr porwał blaszany garaż. W środku był mężczyzna

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW wydało z kolei dla województwa podkarpackiego. Prognozuje się, że w sobotę temperatura maksymalna może wynosić w tamtym rejonie około 29-30 stopni, a w niedzielę od 31 do 33 stopni. W nocy na Podkarpaciu będzie 16-18 stopni.

 

WIDEO - zobacz prognozę pogody Polsat News

  

Zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 

ZOBACZ: Zatoka Gdańska. Trąby wodne nad Bałtykiem [WIDEO]

 

 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w takiej sytuacji ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

ms/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie