Horror w krakowskiej kamienicy. Pokój wypełniały martwe i zmaltretowane ptaki

Polska
Horror w krakowskiej kamienicy. Pokój wypełniały martwe i zmaltretowane ptaki
Facebook.com/KTOZ
W mieszkaniu znaleziono ciała wielu martwych ptaków

Inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w jednej z krakowskich kamienic odkryli opuszczony lokal, w którym szamotały się dziesiątki konających ptaków. W zupełnie zdemolowanym mieszkaniu nieznana osoba przetrzymywała żywe sroki i gołębie. Znaleziono również ciała wielu martwych ptaków.

Inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zostali poproszeni o asystę przy otwieraniu mieszkania w kamienicy w dzielnicy Podgórze, gdyż istniało podejrzenie, że ktoś przetrzymuje tam ptaki. Na miejscu odkryli, że w lokalu więzione były dziesiątki złapanych przez nieznaną osobę ptaków.

 

"Śmieci zalegały wszędzie"

 

"Kiedy wezwany przez policję fachowiec rozkręcił zamek - ukazało nam się mieszkanie, które z marszu mogłoby posłużyć jako scenografia horroru: panował w nim półmrok, a gdy rozświetliliśmy go nieco latarkami okazało się, że zasłona w oknie nie była jedyną ozdobą tego wyszukanego wnętrza - ze ścian i z sufitu zwisały malownicze festony i draperie z pajęczyn pokrytych grubą warstwą kurzu" - brzmi początek opisu interwencji opublikowanej na profilu facebookowym KTOZ.

 

ZOBACZ: Martwe i wygłodzone zwierzęta w powiecie gostynińskim. Właścicielom grozi pięć lat więzienia

 

"Na wprost drzwi znajdowała się równie urokliwa barykada - ściana ze śmieci mniej więcej na jakiś metr dwadzieścia wysokości. Śmieci zresztą zalegały wszędzie: nawet gdybyśmy nie byli w stanie ich zobaczyć - musielibyśmy je wyczuć, o ich obecności świadczył bowiem niepowtarzalny zapach dawno nie opróżnianego kubła, wzbogacony nutami zapachowymi ptasich odchodów i niepowtarzalnym aromatem dawno nie wietrzonego mieszkania".

 

 

Insekty, dziesiątki ledwie żywych ptaków

 

Z relacji aktywistów wynika, że lokal był opanowany przez owady. Pokonując stosy śmieci pracownicy pogotowia dotarli do uwięzionych ptaków. Okazało się, że nie są one w stanie latać: "uciekały na piechotę ślizgając się po pokrytych odchodami workach, woreczkach, torbach i skrzyneczkach".

 

W torbach i pojemnikach działacze organizacji znaleźli martwe zwierzęta.

 

Ostatecznie z mieszkania zabrano 60 osobników: gołębie oraz dwie sroki. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę lekarza weterynarii.

 

Postępowanie w sprawie martwych ptaków prowadzi krakowska policja.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie