Martwe i wygłodzone zwierzęta w powiecie gostynińskim. Właścicielom grozi pięć lat więzienia

Polska
Martwe i wygłodzone zwierzęta w powiecie gostynińskim. Właścicielom grozi pięć lat więzienia
KPP w Gostyninie
Na posesji znaleziono cztery psy, sukę ze szczeniakami, kaczki i kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane i wygłodzone.

Wygłodzone i zaniedbane psy, kaczki i kury znaleźli policjanci na jednej z posesji w powiecie gostynińskim. Ujawniono także pięć martwych szczeniaków. Właściciele odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie asp. Żaneta Kołodziejska, w weekend policjanci otrzymali informację, że w gminie Sanniki w fatalnych warunkach są przetrzymywane zwierzęta.

 

Zaniedbane i wygłodzone

 

Funkcjonariusze udali się na miejsce wraz z przedstawicielami stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt i z lekarzem weterynarii. Na posesji znaleziono cztery psy, sukę ze szczeniakami, kaczki i kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane i wygłodzone.

 

ZOBACZ: Martwe zwierzęta na posesji weterynarza. W szopie zaniedbane kozy

 

- Policjanci ujawnili także pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. W lodówkach znaleziono natomiast pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu – przekazała rzeczniczka policji.

 

 

Do pięciu lat więzienia

 

Właściciele zwierząt to 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w stanie rażącego zaniedbania w niewłaściwych warunkach oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki weterynaryjnej.

 

Rzeczniczka zapowiedziała, że w najbliższym czasie ten sam zarzut i zarzut nielegalnego posiadania broni palnej ma usłyszeć 42-latek.

 

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

 

Zwierzęta zostały odebrane właścicielom i przekazane pod opiekę weterynaryjną do azylu Pogotowia dla Zwierząt. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie