Elbląg: pierwszaki dostaną butelki z filtrami. Mają promować postawy proekologiczne

Polska
Elbląg: pierwszaki dostaną butelki z filtrami. Mają promować postawy proekologiczne
Urząd Miasta w Elblągu
Prezent dla pierwszaków ma promować postawy proekologiczne

Pierwszaki z Elbląga otrzymają na początku roku szkolnego butelki filtrujące wodę z kranu. Prezent ma promować wśród dzieci picie kranówki.

Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Elbląga Joanna Urbaniak poinformowała, że butelki filtrujące wodę, które można używać wielokrotnie, otrzyma blisko 900 uczniów elbląskich szkół podstawowych.

 

- Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości - powiedziała Urbaniak, dodając, że butelki dla maluchów zasponsorowało miejscowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

Promocja ekologii 

 

Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku, ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań – powiedziała Urbaniak, dodając, że butelki dla maluchów zasponsorowało miejscowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

ZOBACZ: Ekologiczna katastrofa. Koniec wakacji na Mauritiusie. Kapitan tankowca aresztowany

 

Urbaniak przyznała, że obdarowanie pierwszaków butelkami do wody kranowej ma w najmłodszych kształtować postawy ekologiczne. W kilku elbląskich szkołach zamontowane są zdroje, z których dzieci mogą pić wodę.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie