Prognoza pogody na weekend. Cieplej, ale ze spadkami ciśnienia

Polska
Prognoza pogody na weekend. Cieplej, ale ze spadkami ciśnienia
piqsels
Piątkowa poprawa pogody. Będzie cieplej, choć spadnie ciśnienie

W piątek obiecywana poprawa pogody. Będzie pogodniej, spadnie mniej deszczu, a wiatr nie będzie już porywisty. Jednak meteopaci nie będą się dobrze czuli, ponieważ ciśnienie po południu zacznie bardzo szybko spadać.

Tuż przed weekendem niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Miejscami może jeszcze popadać, ale słabo i tylko przelotnie. Nie spodziewamy się już burz. Największą dawkę słońca otrzymają mieszkańcy południowych regionów kraju.

 

Temperatura wzrośnie

 

Czeka nas przyjemne ocieplenie. Termometry wskażą od 19-20 stopni na północy do 24-25 stopni na południu kraju.

 

ZOBACZ: Wielka woda w Warszawie. Miasto sparaliżowane po ulewie

 

Wiatr zmieni kierunek z zachodniego na południowy i osłabnie do najwyżej 30-40 kilometrów na godzinę. Nie będzie już stanowić zagrożenia.

 

WIDEO: Prognoza pogody na piątek, 28 sierpnia

  

Duży spadek ciśnienia

 

Ciśnienie w pierwszej połowie dnia będzie stabilne, po południu zacznie szybko się obniżać. W samo południe wyniesie od 1006 hPa na północnym zachodzie do 1013 hPa na południowym wschodzie.

 

Poprawa pogody, a przede wszystkim osłabnięcie wiatru, zacznie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, jednocześnie poprawiając warunki biometeorologiczne. Jednak tylko przejściowo, ponieważ w drugiej połowie dnia szybki spadek ciśnienia może ponownie pogorszyć biomet.

 

Prognoza pogody na 28 sierpnia

 

Weekend ciepły, ale z opadami

 

W sobotę poprawa prawie w całym kraju, najmocniej w centrum i na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni na Podlasiu do 27 stopni na Podkarpaciu.

 

W niedzielę nadal sporo opadów, a miejscami również burze. Temperatura będzie mocno zróżnicowana, od 16-17 stopni na północnym wschodzie do 29-30 stopni na południu kraju.

Łukasz Mielcarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie