Uciekający toi toi w Porębie [WIDEO]

Polska
Uciekający toi toi w Porębie [WIDEO]
Platforma Twój News
Pływający toi toi w miejscowości Poręba

Jedni się śmiali, inni przecierali oczy ze zdumienia, a jeszcze inni chwycili za telefony, by uwiecznić to, co wydawało się nie do pomyślenia. Środkiem drogi w malowniczej miejscowości Poręba w woj. opolskim płynął toi toi. Nie wiadomo, czy ktoś był w środku.

Z uwagi na rzeźbę terenu wieś Poręba należy do tych szczególnie urokliwych. Z tego samego powodu, po wyjątkowo obfitych opadach deszczu lokalne drogi zamieniają się potoki. Tak było również w sobotę, gdy region nawiedziło oberwanie chmury.

 

ZOBACZ: Gwałtowna ulewa z gradem nad Kłodzkiem. Ulice zamieniły się w rzeki

 

Woda spływała z takim pędem, że porwała przenośną toaletę. Toi toi minął zaskoczonych gapiów. Ktoś sfilmował ją z okna pobliskiego budynku. "Ale numer, ale jaja" - słychać, jak skomentował.  

 

Film otrzymaliśmy na platformę Twój News.

 

Wideo: Uciekający toi toi w Porębie

  

130 interwencji na Śląsku

 

Ulewy nawiedziły też inne rejony Polski. Około 130 interwencji odnotowali w ostatnich kilku godzinach śląscy strażacy w związku z silnym wiatrem i gwałtownymi burzami, które przetoczyły się nad regionem. Obfitym opadom deszczu miejscami towarzyszył grad.

 

Pod wodą znalazły się też ulice Kłodzka. 

 

Wideo: ulewa w Kłodzku. Ulice zamieniły się w rzeki

  

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty, w których przestrzegało przed bardzo silnym wiatrem i burzami z gradem.

 

Groźne zjawiska pogodowe prognozowano w pasie od Pomorza Gdańskiego po Opolszczyznę. Burze występowały na terenie całego kraju. Wiatr miejscami osiągał do 100 km/h, zaś opady deszczu do 50 mm.

 

ZOBACZ: Bardzo silny wiatr i burze z gradem. Alert RCB: znajdź bezpieczne schronienie

 

Ostrzeżenia wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, podlaskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. 

 

 

Niemal 5000 gospodarstw jest bez prądu, doszło do licznych podtopień. To krajobraz po burzach, jakie przechodzą w sobotę nad Polską.

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie