Ostrzeżenie przed burzami. Pogoda, czwartek 27 sierpnia

Polska
Ostrzeżenie przed burzami. Pogoda, czwartek 27 sierpnia
PAP/EPA/DAN ANDERSON
Na przeważającym obszarze kraju będzie się chmurzyć, ale spodziewamy się też przejaśnień, zwłaszcza w województwach zachodnich i południowych

Czwartek przyniesie nam spore zmiany w pogodzie. Przede wszystkim mocno się ochłodzi i nadal będzie porywiście wiać przy temperaturze, która nie przekroczy 20 stopni. Burze wrócą, choć będą nieco słabsze. IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia przed burzami i burzami z gradem w siedmiu województwach.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województw: pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a także dla północnej części województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na podanym obszarze IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru od 75 do 90 km/h.

 

 

Po bardzo burzowej środzie, w czwartek czeka nas powolne uspokajanie się pogody. Na przeważającym obszarze kraju będzie się chmurzyć, ale spodziewamy się też przejaśnień, zwłaszcza w województwach zachodnich i południowych.

 

Parasole przydadzą się na północy i w centrum, gdzie lokalnie może zagrzmieć, ale na szczęście burze będą słabe i nie powinny powodować szkód. Pamiętajmy jednak, że każda burza jest niebezpieczna i należy zachować ostrożność.

 

Przeszywający chłód

 

Porywisty wiatr z kierunku zachodniego utrzyma się. Nadal może on osiągać w porywach do 70-80 km/h i powodować lokalne szkody materialne.

 

ZOBACZ: Burze nad Polską. Zginęła jedna osoba

 

Mocno się ochłodzi. Jedynie na Pomorzu Gdańskim temperatura w najcieplejszym momencie dnia przekroczy 20 stopni. W pozostałych regionach będzie zaledwie od 17 do 19 stopni. Temperatura odczuwalna, z uwagi na silny wiatr i opady, będzie nawet o 2-3 stopnie niższa od wskazań termometrów.

 

Biomet nadal niekorzystny

 

Ciśnienie pozostanie obniżone, ale będzie rosnąć. W samo południe wyniesie od 1001 hPa na północnym wschodzie do 1013 hPa na południu.

 

ZOBACZ: Burze z gradem, porywisty wiatr. RCB ostrzega mieszkańców centralnej i wschodniej Polski

 

Z powodu opadów, niskiej temperatury i porywistego wiatru biomet pozostanie niekorzystny. Możemy odczuwać najróżniejsze dolegliwości, a zwłaszcza ból głowy, senność, rozkojarzenie i spowolnienie reakcji na bodźce.

 

Prognoza pogody na 27 sierpnia

 

Piątek słoneczny i ciepły

 

Tuż przed ostatnim weekendem tych wakacji niebo wreszcie się przejaśni i rozpogodzi, jedynie na północy będzie się chmurzyć i przelotnie padać.

 

Temperatura przekroczy 20 stopni, dochodząc na Śląsku i w Małopolsce do przyjemnych 25-26 stopni.

Łukasz Mielczarek/ml/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie