Koronawirus w Ciechocinku. Nowe informacje o stanie zdrowia zakażonych

Polska
Koronawirus w Ciechocinku. Nowe informacje o stanie zdrowia zakażonych
PAP/Tytus Żmijewski
Ośrodek, w którym pojawiło się ognisko koronawirusa

Stan 21 kuracjuszy zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przewiezionych z sanatorium w Ciechocinku jest dobry — poinformowała w środę Izabela Hirsch-Lewandowska, rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łącznie 21 kuracjuszy. We wtorek wieczorem Uzdrowisko Ciechocinek przekazało, że znane są już wszystkie wyniki badań i liczba ta się nie zwiększyła.

 

ZOBACZ: Kolejni kuracjusze z Ciechocinka z koronawirusem. Łącznie ponad 21 osób

 

"Wśród zakażonych nie ma pracowników szpitala uzdrowiskowego. Wszystkie osoby, które uzyskały wynik pozytywny zostały przetransportowane do izolatorium w Grudziądzu" - podało Uzdrowisko.

 

Niemal 300 zbadanych kuracjuszy

 

Rzecznik prasowa szpitala w Grudziądzu, który w okresie epidemii koronawirusa został przemianowany na jednoimienny zakaźny, przekazała w środę rano, że przewiezieni kuracjusze są w stanie dobrym.

 

Łącznie wymazy do badań pobrano od 286 kuracjuszy i 44 osób z personelu.

 

Deptak w Ciechocinku źródłem zakażeń?

 

We wtorek polsatnews.pl rozmawiał z panem Bernardem, który wraz z żoną przyjechał do Ciechocinka na leczenie. Mimo że testy wykluczyły u nich obecność koronawirusa, nadal nie mogą opuszczać swoich pokoi. 

 

- Podjeżdżają karetki, wywożą ludzi. Człowiek, zamiast wyzdrowieć, może bardziej się rozchorować - relacjonował mężczyzna. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w Ciechocinku. Dramatyczna relacja z uzdrowiska

 

Dodał, że zanim z małżonką utknął w ośrodku, przechodził deptakiem w Ciechocinku. Jego zdaniem, to miejsce może być źródłem zakażeń SARS-CoV-2.

 

- Przed deptakiem ostrzegali nas koledzy - stwierdził.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie