"Podzielam pogląd byłego łódzkiego kuratora oświaty". Terlecki o LGBT

Polska
"Podzielam pogląd byłego łódzkiego kuratora oświaty". Terlecki o LGBT
PAP/Darek Delmanowicz
Ryszard Terlecki zaznaczył, że podziela poglądy byłego łódzkiego kuratora oświaty na temat ideologii LGBT

- Podzielam pogląd byłego łódzkiego kuratora oświaty, że "ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo". To nie jest obrażanie, to obrona większości przed grupami anarchistów - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski został odwołany przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. Wniosek o odwołanie Wierzchowskiego skierował do szefa MEN również poseł Lewicy Tomasz Trela. Miała być to reakcja na wypowiedzi kuratora w TV Trwam z czwartku.

 

ZOBACZ: Szczegóły odwołania łódzkiego kuratora oświaty. Mówił o "ideologii LGBT"

 

- Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa - powiedział wówczas Wierzchowski. Wojewoda zapewnił, że decyzja o odwołaniu kuratora nie miała żadnego związku z jego wypowiedziami na antenie TV Trwam.

 

"Podzielam pogląd pana kuratora"

 

Terlecki pytany o słowa Wierzchowskiego odpowiedział, że podziela jego poglądy.

 

- Podzielam pogląd pana kuratora, że ideologia LGBT dehumanizuje społeczeństwo i że trzeba przed nią bronić dzieci, to oczywiste - powiedział dziennikarzom szef klubu PiS.

 

Pytany "w jaki sposób dehumanizuje społeczeństwo", odparł, że jest to "ideologia, która jest nihilistyczna i ma zniszczyć normalnie funkcjonujące społeczeństwo".

 

ZOBACZ: Kaja Godek chce zakazu marszów LGBT. Ma już projekt ustawy

 

Szef klubu PiS stwierdził, że słowa Wierzchowskiego nie obrażają części społeczeństwa.

 

- Nie, to nie jest obrażanie, to jest obrona normalnie, spokojnie żyjącej większości przed grupami anarchistów, nihilistów i rewolucjonistów obyczajowych - mówił Terlecki.

 

Reakcja Zjednoczonej Prawicy

 

Wiceprzewodniczący Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział w niedzielę, że ugrupowanie zwróci się do ministra edukacji o wyjaśnienie, czy odwołanie łódzkiego kuratora oświaty miało związek z jego wypowiedzią na temat LGBT. Natomiast poseł Rafał Bochenek (PiS) zaapelował do wojewody łódzkiego o przywrócenie kuratora.

 

ZOBACZ: "Stop przemocy władzy". Manifestacje LGBT w całym kraju

 

W niedzielę wojewoda łódzki za pośrednictwem swojej rzeczniczki Dagmary Zalewskiej przekazał, że "decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty nie miała żadnego związku z jego wypowiedziami na antenie TV Trwam. - Takie decyzje są zawsze wynikiem pogłębionej analizy działań i efektów pracy, a nie pojedynczych wypowiedzi medialnych - poinformowano. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie