Koronawirus w szkole w Grodzisku Wlkp. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego

Polska
Koronawirus w szkole w Grodzisku Wlkp. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego
Google Street View
Nie wiadomo, czy rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w planowanym terminie

U dwojga pracowników Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzku Wielkopolskim potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała placówka na swojej stronie internetowej. Obecnie nie wiadomo, czy rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w planowanym terminie.

O zakażeniu wśród pracowników szkoły poinformowały w niedzielę lokalne media. Placówka na swojej stronie internetowej zamieściła komunikat, w którym podała, że "z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane".

 

ZOBACZ: Powrót do szkół. Wyzwanie, które warto podjąć

 

Co z rozpoczęciem roku?

 

Szkoła podała także, że "wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB".

 

ZOBACZ: Koronawirus w dwóch jednostkach pogotowia ratunkowego we Wrocławiu

 

Według ostatnich danych, w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 5142 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1552 to tzw. przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 218 osób. Wyzdrowiało 3372 chorych

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie