Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim. Porwała 8 domków, są ranni [WIDEO]

Polska
Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim. Porwała 8 domków, są ranni [WIDEO]
polsatnews.pl
Trąba powietrzna przeszła nad Ustroniem Morskim

Przez Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie) przeszła w piątek popołudniu trąba powietrzna. Zjawisko trwało przez około kwadrans. Żywioł porwał 8 domków holenderskich. Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych - poinformował kpt. Tomasz Kubiak. Zdaniem świadków, którzy rozmawiali z polsatnews.pl, trąba nawiedziła zarówno przedmieścia, jak i centrum miejscowości.

Trąba powietrzna pojawiła się nad Ustroniem Morskim tuż po godz. 18:00. Czytelnicy polsatnews.pl przysłali nagrania z jej przejścia przez miejscowość. 

 

Zjawisko udało się nagrać pani Karolinie.


  

  

Dwie ranne osoby zostały przygniecione elementami konstrukcyjnymi domków holenderskich. - Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej – poinformował kpt. Kubiak.

 

Dwa kolejne nagrania z przejścia trąby przesłała pani Antonina z Poznania.

 

 

  

W związku z burzami, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut przeszły w Zachodniopomorskiem, odnotowano 36 zdarzeń z powalonymi drzewami, głównie w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Aktualnie odnotowywane są zdarzenia w powiatach świdwińskim i kołobrzeskim.

 

Trąba powietrzna porwała 8 domków holenderskich

 

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej nad Ustroniem Morskim - poinformował w piątek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. Wcześniej podawał informacje o dwóch osobach rannych.

 

Według informacji uaktualnionych przez kpt. Kubiaka trąba powietrzna porwała 8 domków holenderskich w Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie), sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 18.15.

 

 

 

wka/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie