Prezydent na Krajowe Dni Ziemniaka: ich produkcja to ważny element bezpieczeństwa żywnościowego

Polska
Prezydent na Krajowe Dni Ziemniaka: ich produkcja to ważny element bezpieczeństwa żywnościowego
Polsat News
Prezydent zaznaczył m.in., że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą

"Produkcja ziemniaków jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków" - napisał w liście do uczestników i organizatorów targów i konferencji Potato Poland 2020 - XXVII Krajowych Dni Ziemniaka prezydent Andrzej Duda.

Potato Poland - Krajowe Dni Ziemniaka, to coroczne spotkanie osób związanych z branżą ziemniaka. W tym roku impreza odbywa się w dniach 21-23 sierpnia w Lubkowie w woj. dolnośląskim.

 

ZOBACZ: Prezydent Duda porzucił TikToka

 

Podczas inauguracji szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska odczytała list od głowy państwa. Jego treść zamieszczono w sobotę na stronie Kancelarii. "Produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy" - napisał Andrzej Duda.

 

"Zasługa polskich producentów"

 

Prezydent zaznaczył, że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą. "Jest to przede wszystkim zasługa polskich producentów, ale także wszystkich, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii" - wskazał.

 

ZOBACZ: Gdzie będzie prezydent Duda w 2025 roku? Zaskakująca odpowiedź Sikorskiego

 

Zapewnił też o swojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu. "Bardzo liczę na dalszą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także z organizacjami rolniczymi i producentami żywności. Cieszę się, że jako Prezydent Rzeczypospolitej mogłem podpisać szereg ustaw, dzięki którym droga z pola na stół znacząco się skróciła" - podkreślił prezydent.

 

Jedna z najważniejszych imprez

 

Głównym organizatorem Potato Poland - Krajowe Dni Ziemniaka jest Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN.

 

Jak podano na stronie wydarzenia, jest to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez FOOD&AGRO w kraju i Europie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie