Ogromne ilości maseczek i rękawiczek w sieciach. Rybacy alarmują

Świat
Ogromne ilości maseczek i rękawiczek w sieciach. Rybacy alarmują
Pikist/zdj.ilustracyjne
Federacja rybaków ogłosiła w sobotę, że sygnały o maseczkach i jednorazowych rękawiczkach wyrzucanych do morza i trafiających do sieci napływają z miejscowości na całym włoskim wybrzeżu

Włoscy rybacy znajdują w swoich sieciach ogromne ilości maseczek i rękawiczek - alarmuje krajowa federacja tej grupy zawodowej. Podkreśla się, że środki ochronne stosowane w związku z epidemią w niebezpieczny sposób dołączyły do odpadków zaśmiecających morze.

Federacja rybaków ogłosiła w sobotę, że sygnały o maseczkach i jednorazowych rękawiczkach wyrzucanych do morza i trafiających do sieci napływają z miejscowości na całym włoskim wybrzeżu.

 

ZOBACZ: Jednorazowe rękawiczki leżą wszędzie. Miały chronić zdrowie, a są zagrożeniem

 

-To zdumiewające, ile maseczek i rękawiczek przywożę na ląd w swoich sieciach - powiedział cytowany przez Ansę rybak prowadzący połowy w Morzu Tyrreńskim.

 

ZOBACZ: Mauritius. Tankowiec przełamał się na pół. Wyciekły kolejne setki ton ropy

 

Rybacy apelują o rozwiązanie problemu, który jest dla nich coraz bardziej uciążliwy. Ich federacja przyznała, że trudno oszacować, jakie ilości tych środków ochrony przed koronawirusem trafia do włoskich mórz, do których - jak wcześniej obliczono - wyrzucanych jest każdego roku 8 milionów ton plastiku.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie