Wysypał śmieci na pole. Jego ciężarówka osunęła się do rowu

Polska
Wysypał śmieci na pole. Jego ciężarówka osunęła się do rowu
Dolnośląska Policja
Wysypał śmieci na pole. Jego ciężarówka osunęła się do rowu

Policjanci ze strzelińskiej komendy we wtorek zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zostawienie śmieci w polu. Gdy kierowca nielegalnie wysypał z naczepy odpady na pole uprawne, jego ciężarówka osunęła się do rowu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała w środę, że mężczyzna usłyszał już zarzut nieodpowiedniego postępowania z odpadami, za co grozi do 5 lat więzienia.

 

- Kierowca, mieszkaniec powiatu wrocławskiego przyjechał na pole znajdujące się w obrębie miejscowości Piotrowice w gminie Strzelin i wysypał na nim odpady w postaci zmielonego plastiku oraz metalu. Jednak podczas wykonywania tej czynności, w wyniku niezachowania środków ostrożności, ciągnik siodłowy wraz z naczepą osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu - powiedziała policjantka.

 

ZOBACZ: Plastikowy ocean. Odpadów jest 10 razy więcej niż sądzono

 

Policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wspólnie z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie oraz biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska.

 

Funkcjonariusze będą jeszcze sprawdzać, czy zatrzymany mężczyzna nie miał na swoim koncie innych nielegalnych wysypisk śmieci.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie