"To kredyt zaufania i odpowiedzialność". Niedzielski o nominacji na ministra zdrowia

Polska
"To kredyt zaufania i odpowiedzialność". Niedzielski o nominacji na ministra zdrowia
PAP/Leszek Szymański
Adam Niedzielski: obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem

"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność" - skomentował Adam Niedzielski na Twitterze swój wybór na ministra zdrowia. Jednocześnie obiecał otwartość, współpracę i determinację. Podkreślił, że tylko razem pokonamy pandemię.

"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!" – napisał Niedzielski.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski. Co wiemy o nowym ministrze zdrowia?

 

Odniósł się w ten sposób do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził z kolei w mediach społecznościowych w czwartek późnym wieczorem, że jest przekonany, że nowi ministrowie zdrowia i MSZ "będą stanowić silny fundament naszej drużyny wzmacniającej Polskę".

 

 

Ekonomista, były prezes NFZ

 

Wcześniej na konferencji prasowej w czwartek wieczorem premier uzasadniał swą decyzję o powołaniu Niedzielskiego, szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, na szefa resortu zdrowia tym, że jest on wybitnym specjalistą, "który zna specyfikę funkcjonowania administracji publicznej, zna niedoskonałości i trudności w funkcjonowaniu wielkich instytucji takich jak ZUS, NFZ i ministerstwa, i wie, gdzie szukać tych nieefektywności".

 

ZOBACZ: "To dobry moment". Dworczyk o dymisjach Szumowskiego i Czaputowicza

 

Niedzielski od 2019 r. był prezesem NFZ. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Zastąpi na stanowisku ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który we wtorek podał się do dymisji. W ostatnim czasie Niedzielski dał się poznać jako orędownik wprowadzenia tzw. podatku cukrowego, podkreślał też potrzebę inwestowania w profilaktykę

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie