Zgłosił policji, że bije go żona. Dostał 500 zł mandatu

Polska
Zgłosił policji, że bije go żona. Dostał 500 zł mandatu
piqsels
48-latek zgłosił policji, że bije go żona; dostał 500 zł mandatu

48-latek został ukarany 500-złotowym mandatem za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i zgłosił, że „żona go bije”. Okazało się, że „wymyślił sobie to zgłoszenie, bo żona zabrała mu kartę bankomatową by nie kupił sobie kolejnego piwa”.

Jak tłumaczył w czwartek podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie (wielkopolskie), do zdarzenia doszło w środę późnym popołudniem.

 

- Oficer dyżurny złotowskiej policji otrzymał zgłoszenie od 48-letniego mieszkańca gminy Złotów, który powiadomił Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że jego agresywna żona wpadła w szał i rzuciła się na niego z pięściami. Ponadto mężczyzna dodał, że kobieta "bije go po głowie różnymi przedmiotami" – relacjonował Forecki.

 

ZOBACZ: 83-latek dostał mandat, bo jego kogut pieje za wcześnie

 

Dodał, że 48-latek przedstawił się z imienia i nazwiska, podał dokładny adres zamieszkania i czekał na przyjazd funkcjonariuszy.

 

Sytuacja nie miała miejsca

 

- Kiedy na miejsce przyjechali złotowscy policjanci, okazało się, że przekazana przez zgłaszającego sytuacja nie miała miejsca. Mieszkaniec gminy Złotów wezwał policjantów w akcie zemsty za to, że małżonka zabrała mu kartę bankomatową by nie kupił kolejnego piwa. Kobieta była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy - zaznaczył.

 

Forecki wskazał, że 48-latek ostatecznie oświadczył, że "wymyślił sobie to zgłoszenie", ponieważ "był zły na małżonkę". Za bezpodstawne wezwanie policji 48-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie