Będzie drastyczna podwyżka mandatów? Premier odpowiada

Moto
Będzie drastyczna podwyżka mandatów? Premier odpowiada
Polsat News
"Dziennik Gazeta Prawna" w czwartek napisał, że jednym z pomysłów rządu na walkę z drogowymi piratami ma być m.in. dziesięciokrotna podwyżka maksymalnego mandatu z 500 zł do 5 tys. zł.

Nie ma projektu ws. zmian wysokości mandatów, tylko jest szeroka dyskusja, która odbywa się również z organizacjami pozarządowymi; nie sądzę, żeby w najbliższych miesiącach ta dyskusja zakończyła się - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

"Dziennik Gazeta Prawna" w czwartek napisał, że jednym z pomysłów rządu na walkę z drogowymi piratami ma być m.in. dziesięciokrotna podwyżka maksymalnego mandatu z 500 zł do 5 tys. zł. W propozycjach rządu miałyby się znaleźć również m.in. surowsze kary za wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych (mandat minimum 1–1,5 tys. zł.

 

Dyskusja na temat mandatów

 

Morawiecki pytany w Polsat News przez Piotra Witwickiego, czy mandaty będą wyższe, odparł: "myślę, że mandaty nie muszą być większe tylko musi być bardzo dobrze przeprowadzona dyskusja społeczna". - Nie ma projektu teraz żadnego, tylko jest dyskusja, która odbywa się szeroko również z organizacjami pozarządowymi - jedne uważają tak, inne uważają inaczej - powiedział szef rządu.

 

ZOBACZ: "Warszawa to katastrofa ekologiczna i kierowcy, którzy jeżdżą pod wpływem narkotyków"

 

Jak dodał, nie sądzi, żeby w ciągu najbliższych kilku miesięcy zakończyła się dyskusja w tej sprawie. - My prowadzimy po prostu szerokie konsultacje społeczne; jeżeli w wyniku konsultacji Rada Dialogu Społecznego, różne organizacje pozarządowe, obywatele przede wszystkim wypowiedzą się tak, że należy utrzymać sytuację, jaka jest dzisiaj albo posunąć trochę w prawo, trochę w lewo - tak właśnie uczynimy - powiedział premier.

 

WIDEO: Premier Mateusz Morawiecki w programie "Graffiti"

  

Likwidacja powiatów? "Klasyczny fake news"

 

Morawiecki zapewnił, że likwidacja powiatów – o która pytał rządzących kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski - "nigdy nie była brane pod uwagę, w ogóle nie było najmniejszej dyskusji". Według premiera to "klasyczny fake news".

 

ZOBACZ: "Trzaskowski chyba nie wie, co to jest PKB". Premier o prognozach KE

 

Dodał, że "prezydent Andrzej Duda jest prezydentem nie tylko wszystkich Polaków, ale można powiedzieć jest prezydentem wszystkich powiatów”, który objechał wszystkie powiaty i zaproponował rządowy program inwestycji lokalnych dla każdego z nich. 

pgo/Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie